ÇINAR'DAN "İTHAL ADAY" TEPKİSİ

Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde aralarında köy ve mahalle muhtarlarının da olduğu kalabalık bir grup basın açıklaması yaparak Ak Parti'nin Çınarlı olmayan birini belediye başkan adayı olarak belirlemesine tepki gösterdi.

Ortak açıklamayı okuyan Gazi Mahallesi muhtarı Sadettin Dinç "Biz Çınar’ın halki ve  muhtarları olarak çınar halkının  içinden gelen yıllardır dertlerimizle dertlenen bizim için gecesini gündüzüne katan insanlar varken Halkın tanımadığı bilmediği bu adayla seçime gitmek istemiyoruz bir beş yıl daha kaybetmek istemiyoruz.Sayın Cumhurbaşkanımızdan taleplerimizin dikkate alınarak aday seçimimin yeniden değerlendirip belirlenmesini istiyoruz" dedi.

Ak Parti ilçe binası önündeki açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan ve aday gösterilmeyen Davut Arzu lehine sloganlar atıldı.

"Aday Seçimindeki Hata Partimize Ve İlçemize Zarar Verecek"

Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde Ak Parti'nin 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimler için belirlediği aday kalabalık bir grup ve partililer tarafindan protesto edildi.Aralarında 50 köy ve mahalle muhtarının da olduğu grup,Ak Parti ilçe binası önünde basın açıklaması yaparak aday seçiminde halkın ve parti tabanın talebinin dikkate alınmayarak tarihi bir hata yapıldığına dikkat çekildi.

Türk Bayraklı Basın Açıklaması

24 Ocak 2001'de şehit edilen Diyarbakır eski emniyet müdürü Ali Gaffar Okkan'ın anısına bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan açıklamada vatandaşlar ellerindeki Türk bayrakları ve ithal adaya karşı olduklarını gösteren afiş ve dövizler taşıdı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan lehine sloganlar atan vatandaşlar,parti tarafından aday gösterilmeyen Davut Arzu'yu desteklediklerini belirten dövizler de taşıdı.

"Tarihi Bir Hata Yapıldı"

Muhtarlar adına açıklama yapan Gazi Mahallesi Muhtarı Sadettin Dinç,aday belirlemede tarihi bir hata yapıldığını,parti tabanının ve halkın beklentilerinin dikkate alınmadığına dikkat çekerek bu durumun Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bilgisi dışında ve kendisi yanıltılarak yapıldığını düşündüklerini ileri sürdü.

"5 Yıl Daha Kaybetmek İstemiyoruz"

Dinç,"Genel Merkezimiz tarafından belirlendiği iddia edilen ve daha 3-4 ay önce ilçeye gelip yerleşen ve ilçede hiç kimsenin tanımadığı aday ile Çınar’da  AK Parti'nin seçim kazanmasının mümkün olmadığı açık bir şekilde ortadadır.

"Erdoğan'a Sonuna Kadar Bağlıyız Ancak Bu Adayı İstemiyoruz"

Öncelikle belirtmek isteriz ki Halkın içinden doğan ve bir halk hareketi olan Ak Partimiz ve onun Büyük Lideri Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a olan sevgimiz ve bağlılığımız sonsuzdur Kuruluşundan beri Halkın istek ve talepleri dikkate alınarak Halk ve hak için mücadele eden cumhurbaşkanımızın bilgisi dahilinde olmadığını düşündüğümüz bir aday ile seçime gitmeye zorlanmaktayız.Geçen yerel seçimlerin kaybedilmesinden bu yana 5 yıldır bu seçimin gelmesini büyük bir özlemle  ve çalışmayla beklemekteyken aday seçiminde yapılan büyük yanlışlık bizleri derin bir üzüntüye sevketmiştir.

"Bu Hata Düzeltilmelidir"

Biz Çınar’ın Halki ve Mahalle muhtarları olarak çınar halkının  içinden gelen yıllardır dertlerimizle dertlenen bizim için gecesini gündüzüne katan insanlar varken halkın tanımadığı bilmediği bu adayla seçime gitmek istemiyoruz bir beş yıl daha kaybetmek istemiyoruz.Sayın Cumhurbaşkanımızdan taleplerimizin dikkate alınarak aday seçimimin yeniden değerlendirip belirlenmesini istiyoruz.

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2019, 16:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER