Demirtaş: Erdoğan'ı seviyorlarsa bana oy vermeleri lazım

Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, Muş'ta yaptığı konuşmasında, "Erdoğan'ı seviyorsa AKP'liler, bana oy vermeleri lazım." dedi.

Demirtaş: Erdoğan'ı seviyorlarsa bana oy vermeleri lazım
 HDP’nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, Muş'ta yaptığı konuşmasında ilginç bir açıklamada bulundu. 

"ERDOĞAN'I SEVEN AK PARTİ'LİLER BANA OY VERMELİ"

Demirtaş,  "Gerçekten de Recep Tayip Erdoğan'ı seviyorsa AKP'liler, onun başına, onu frenleyecek, onu denetleyecek birini seçmeleri lazım. Dolayısıyla AKP'lilerin bana oy vermesi lazım." dedi.

"DEMOKRASİYE İHTİYACIMIZ VAR"

Seçim çalışmaları kapsamında karayolu ile Diyarbakır'dan Muş'a gelen Selahattin Demirtaş, Özel İdare İşhanı önünde seçim bürosu açılışında vatandaşlara seslendi. Bütün kimlikleri kucaklayacak bir Cumhurbaşkanına ihtiyacının olduğunu ifade eden Ddemirtaş, şunları söyledi;

"Ben öyle uzun uzun diğer adayları anlatmayacağım, diğer adayların ne yaptıklarının ne yapabileceklerini sadece pratikleriyle sizler görüyorsunuz. Bizim amacımız Türkiye'de yeni bir otoriter lider yaratmak değil, bizim artık özgürlüğe, demokrasiye ihtiyacımız var. Yani anavatanımızda, topraklarımızda özgürce yaşamaya ihtiyacımız var. Bu halkın bütün duygularını, bütün inançlarını, bütün kimliklerini kucaklayacak bir cumhurbaşkanı olacağım. Gerçekten de Recep Tayip Erdoğan'ı seviyorsa AKP'liler, onun başına, onu frenleyecek, onu denetleyecek birini seçmeleri lazım.


"BİRİ ONUN FRENİNE BASMAZSA DUVARA TOSLAYACAK"

Dolayısıyla AKP'lilerin bana oy vermesi lazım. Çünkü eminim ki her AKP'li de artık şunu görüyor ve düşünüyor Başbakan'ın freni boşalmış şu anda yokuş aşağı frensiz bir şekilde gidiyor. Biri onun frenine basmazsa duvara toslayacak duvara. O nedenle Recep Tayip Erdoğan, başbakan olarak kalacaksa ona demokrasiyi, kardeşliği, adaleti, eşitliği hatırlatacak ve öğretecek birine ihtiyaç var. O nedenle AKP'liler de özgürlüğe barışa inanıyorsa bizim çizgimize oy vermesi lazım. Çankaya'da bu çizginin orada bu halkı temsil etmesi lazım. Çünkü bir Çankaya'yı babamızın malı gibi kullanmayacağız. Halkın malını halkın malı gibi kullanacağız.

KÜRT'Ü,ALEVİ'Sİ, SÜNNİ'SİYLE BERABER HAREKET EDECEKLER

Kürt'üyle, Türk'ü, Alevi'si, Sünni'siyle bütün Muş halkı önümüze çıkan bu fırsatı doğru ve iyi değerlendirmek için beraber hareket edecekler. Muş halkı son seçimde bize desteğini sundu esirgemedi. Belki burada belediyede hizmet etme fırsatını yakalayamadık ama her Muşlunun şunu iyi düşünmesi lazım. Bizler yüz yıl aradan sonra yani cumhuriyetin kuruluşundan bu yana 90 küsur yıl sonra ilk defa kendi kimliğimizle, kendi inancımızla, kendi varlığımızla Türkiye cumhuriyetinde cumhurbaşkanlığına adayız ve hiçbir kimliği, inancı ötelemeden, hiçbir inancı ezmeden, hiçbir inancın omuzlarına basarak yükselmeden öz gücümüzle, halkımızın mücadelesiyle şimdi Türkiye'ye bütün Türkiye halklarına kardeşlik elimizi uzatıyoruz, barış dostluk elimizi uzatıyoruz

.

MUŞ HALKI BİZ BURADAYIZ

Bütün Muş halkının da bir birlik beraberlik ruhu içinde sandığa gitmesi lazım. Buralardan kendi evladını Çankaya'ya göndermenin en güçlü mesajını verebilmesi lazım. İnanıyorum ki Muş halkı Türkiye'ye biz buradayız, biz barıştan, özgürlükten kardeşlikten yanayız o nedenle oyumuz Demirtaş'a diyecek o nedenle oyumuz kendimize kendi evladımıza diyeceksiniz."

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2014, 19:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER