Demirtaş'tan acil durum açıklaması! Durum çok vahim

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Şırnak’ın Cizre ilçesinde yaşananlarla ilgili olarak Meclis’te 'acil yardım' çağrısıyla yeni açıklama yaptı.

Demirtaş'tan acil durum açıklaması! Durum çok vahim

 HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Şırnak’ın Cizre ilçesinde yaralılara müdahale etmeye giden HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız ile belediye başkanı ve 15 kişilik sivil grubun ateş altına alındığını ve acil müdahale gerektiren yeni yaralılar olduğunu söyledi.Meclis’te 'acil yardım' çağrısıyla açıklama yapan Demirtaş, partili yöneticilerin İçişleri Bakanı Efkan Ala ile görüştüklerini, ancak bir bodruma sığınan kan kaybeden yaralılara henüz müdahale olmadığını belirtti.

Demirtaş, “Cizre’de şu anda şu dakikada çok büyük suç işleniyor. Milletvekilimiz, belediye başkanımız ve sivil grup ateş altına alındı. Kaymakamın bilgisi dahilinde yaralılara müdahale etmeye gidiyorlardı. Durum çok vahim. Bir bodrumda 10 yaralı var, kan kaybediyorlar. Arkadaşlarımız İçişleri Bakanı ile görüştükten sonra şu an itibariyle ateşin kesildiğini öğrendik. Ama ambulans gidip yaralıları alamıyor” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2016, 17:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER