Demirtaş'tan Çınar saldırısı için PKK'ya çağrı

Demirtaş, 5 sivilin hayatını kaybettiği Çınar saldırısı için yaptığı açıklamada "saldırıyı yapanlar özür dilemelidirler" dedi.

Demirtaş'tan Çınar saldırısı için PKK'ya çağrı
 Diyarbakır'ın Çınar ilçesindeki Emniyet Müdürlüğü'ne düzenlenen ve 6 kişinin hayatını kaybettiği saldırıyla ilgili konuşan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş; "Çınar saldırısını yapanlar; kadınlar, bebekler ve siviller için çıkıp bu halktan özür dilemelidirler" dedi.

Diyarbakır'ın Çınar ilçesindeki Emniyet Müdürlüğü’ne bomba yüklü araç, roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlenmişti. Şiddetli patlamada emniyet binası, lojmanlar ve çevredeki binalarda büyük hasar meydana gelirken, 6 kişi hayatını kaybetmiş, 40'tan fazla kişinin de yaralandığı belirtilmişti. Saldırıyı resmi olarak üstlenen olmazken, güvenlik kaynakları saldırının PKK tarafından düzenlendiğini aktardı.

DHA'nın haberine göre 6 kişinin hayatını kaybettiği ve PKK'nın düzenlediği iddia edilen saldırıyla ilgili konuşan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş; "Çınar saldırısını yapanlar; kadınlar, bebekler ve siviller için çıkıp bu halktan özür dilemelidirler" dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2016, 20:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER