Erdoğan'dan çok sert Diyarbakır tepkisi

Başbakan Erdoğan, Diyarbakır'daki olaylarla ilgili ilk kez konuştu. Erdoğan, "o hareketin bedelini ödeyecekler" diye konuştu.

Erdoğan'dan çok sert Diyarbakır tepkisi
 Başbakan Erdoğan, Ruhani ile düzenlenen ortak basın toplantısı sonrası gazetecilerin sorularını cevapladı. Diyarbakır'da indirilen Türk bayrağıyla ilgili değerlendirmede bulunan Erdoğan şunları söyledi:

"Bununla ilgili olarak benim söyleyebileceğim herhalde en şiddetli cümle neyse onu siz benden duymuş olun. Konuyla ilgili İçişleri bakanım hemen teftişi başlattı. Oradaki ilgili komutanla alakalı da bunlar teftişin içerisindedir. Bunun çocuk olması bizi ilgilendirmez. Bir çocuk bizim kutsalımız olan bayrağı alıyorsa bunun bir karşılığı muhakkak ki olacaktır. Bedeli neyse bunun bedelini de onu oraya gönderenler kendisi onlar da ödeyecekler. Çocuktur diye bizim bayrağımızı, kutsalımıza saldırılmasına sessiz kalmamız, mümkün değil. Direğe tırmanıyor dikkat edin. Direkten bayrağımızı indirme cüretinde bulunabiliyor. Orada bulunan askerdi, komutandı hepsi bunun bedelini ödeyecektir. Ben bunu özellikle söylüyorum" 
 
"PROVOKASYONLARA KARŞI DİK DURMAMIZ LAZIM"
 
Vatandaşları provokasyonlara karşı uyaran Başbakan Erdoğan şunları kaydetti:
 
"Son günlerde, bölgedeki bu gelişmeler konusunda da özellikle halkıma çağrıda bulunuyorum. Bu çözümsüzlük sürecini, ortadan kaldırmaya yönelik atılan adımlardır. Bu süreci provoke etmeye yönelik adımlardır. Bu çözüm sürecine karşı olan provokasyonlara karşı milletçe dik durmamız lazım. Diyarbakır'da o annelerin gösterdiği tavrı tüm bölge halkının aynı şekilde göstermesini hatırlatmak istiyorum. Tokat'taki vatandaşın ortaya koyduğu tavrı aynı şekilde herkesin ortaya koymasını söylüyorum. Kalkıp da yol kesmek bu eşkıya işidir. Terörist işidir. Yol kesenler de bundan böyle bedelini onlar da ödeyeceklerdir. Kimsenin ülkemizin huzurunu bozmaya hakkı yoktur" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2014, 20:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER