GSYD KOŞUSU NEFES KESTİ,YARIŞI ÜST ÜSTE İKİNCİ KEZ GÜKTEKİNOĞLU KAZANDI

Diyarbakır Hipodromu’nda düzenlenen Güneydoğu Spor Yazarları Derneği (GSYD) Koşusu heyecan dolu bir yarışa sahne oldu.Yarışı, jokey Ferit Yardımcı idaresindeki Göktekinoğlu isimli at kazandı.

GSYD KOŞUSU NEFES KESTİ,YARIŞI ÜST ÜSTE İKİNCİ KEZ GÜKTEKİNOĞLU KAZANDI

Güneydoğu Spor Yazarları Derneği Koşusu’nu üst üste ikinci kez Göktekinoğlu kazandı

29 Kasım Salı akşamı Diyarbakır Hipodromunda düzenlenen koşu 4+ yaşlı 12 safkan Arap atının katılımıyla 1700 metre kum pistte gerçekleşti. Didem Artık Tutaşer’in sahibi olduğu, Cezmi Atik tarafından yetiştirilen Göktekinoğlu (Göktekin - Can Zehra / Çoruh) geçen yıl olduğu gibi jokeyi Ferit Yardımcı idaresinde galibiyete uzandı.

Yarış sonrası düzenlenen törende, kazanan atın sahibi adına Mahsum Barcin’e kupasını Güneydoğu Spor Yazarları Derneği Başkanı Mehmet Yılmaz Bay ve GSYD Yönetim kurulu üyeleri takdim etti.

Şeref Tribünü'ndeki törene Diyarbakır Hipodrom Müdürü Yılmaz Çelik de katıldı.

“Önemli Projelere İmza Attık”

2017 yılında kurulan Güneydoğu Spor Yazarları Derneği’nin geride kalan 5 yılda önemli projelere imza attığını belirten dernek başkanı Mehmet Yılmaz Bay,”Derneğimizin  11 ilde temsilciliği ve spor basını mesleğinden 60 üyesi bulunmaktadır. Kuruluş amacı, bölgede bulunan spor basınına yönelik eğitim, mesleki kurslar, konferans ve seminerler düzenlemek, çalışma şartlarının iyileştirilmesi ve sportif projelerle gençlere ve çocuklara spor yapabilme imkanı yaratmaktır. Kurulduğu günden bugüne dek sporcu sağlığı, bölgede sportif altyapının gelişmesi, kulüplerin finansman sorunlarına kalıcı gelir kaynaklarının yaratılması, antrenör eğitimleri ve tesisleşmeyle ilgili panel ve sempozyumlar düzenlemektedir. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ile birlikte 1100 çocuğun katılımıyla hayata geçirdiği “Beşte devre Onda biter” adlı projenin finali Diyarbakır Stadyumu’nda Milli takım futbolcularının katıldığı bir şenlikle gerçekleşmiştir. Ayrıca Derneğin özverili çalışmalarıyla Diyarbakır’da 3.000 kişinin katılımıyla düzenlenen Türkiye Karate Şampiyonası organizasyonu ile bölgenin ekonomisine ve tanıtımına katkı sağlamıştır.” diye konuştu.

HABERYİRMİBİR ÖZEL HABERİDİR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER