HDP'nin oy oranı Demirtaş'ın tahmini olay oldu

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, HDP oy oranıyla ilgili iddialı bir tahminde bulundu.

HDP'nin oy oranı Demirtaş'ın tahmini olay oldu
 Selahattin Demirtaş, partisinin "en kötü yerde oy oranının yüzde 11,5 olduğunu" ileri sürerek, gelecek seçimde bunun yüzde 15-20'lere çıkacağını iddia etti.

Demirtaş, Cumhuriyet'e düzenlenen FETÖ operasyonunu ve Gültan Kışanak'ın tutuklanmasını sert bir dille eleştirdi.

Demirtaş, parti genel merkezinde Sergei Stanishev başkanlığındaki Avrupa Sosyalistleri Partisi heyeti ile bir araya geldi. Demirtaş ve Stanishev, yaklaşık yarım saat süren görüşmenin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Heyetin Diyarbakır'ı ziyaret ettiğini belirten Demirtaş, Türkiye'deki gelişmelerle ilgili görüş alışverişinde bulunduklarını söyledi. Stanishev ise bu yıl Türkiye'ye üçüncü ziyaretini yaptığını ifade etti.

"TUTUKLANMA YOK BU KAÇIRILMADIR"

Stanishev ve beraberindeki heyetin HDP Genel Merkezinden ayrılmasının ardından Demirtaş basın mensuplarının sorularını yanıtladı. 

Demirtaş, DBP'li Meclis Üyesi Anlı ile eski BDP Milletvekili Ata ve Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Kışanak'ın tutuklanması ve Cumhuriyet gazetesine yapılan baskınla ilgili bir soruya verdiği yanıtta, "Tutuklanmaları diye bir şey söz konusu değil. Buna tutuklama derseniz sanki orada bir yargısal mekanizma işliyor ve yargı bir karar vermiş gibi kabul ederiz. Tutuklama hukuki bir kavramdır, orada hukuk falan yok. Bu bir kaçırılmadır, rehin almadır." dedi.

"TÜRKİYE DE ERDOĞAN'DAN BÜYÜKTÜR"

"Ortada adil bir yargılama olmadığını, olsaydı arkadaşlarının aklanacağını düşünebileceklerini" öne süren Demirtaş, bunun siyasi bir operasyon olduğunu savundu. Demirtaş, Cumhuriyet gazetesine yönelik baskının da bu operasyonun bir parçası olduğunu iddia etti. Demirtaş, "Dünya beşten büyüktür, katılıyorum ama Türkiye de Erdoğan'dan büyüktür, AKP'den büyüktür bunu unutmasın" ifadesini kullandı.

Selahattin Demirtaş, bir başka soru üzerine partisinin "en kötü yerde oy oranının yüzde 11,5 olduğunu" ileri sürerek, gelecek seçimde bunun yüzde 15-20'lere çıkacağını bildirdi.

Demirtaş, seçime yine "parti" olarak gireceklerini kaydetti

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2016, 14:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER