Meral Akşener açıkladı MHP'de ipler kopacak

MHP Genel Başkan adaylarından Meral Akşener, yayınladığı yeni yıl mesajında MHP Olağanüstü Kurultayı toplama sayısının üzerinde imza topladıklarını belirtti.

Meral Akşener açıkladı MHP'de ipler kopacak
 Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan adayı Meral Akşener, 2015'in son dakikalarında gönderdiği kutlama mesajında, MHP kurultayı için gerekli "yeterli sayının çok üzerinde" imza toplandığını söyledi ve müracaat sürecini başlatacaklarını açıkladı.

Meral Akşener, kutlama mesajında 2016 yılına azim ve umutla girdiğinin altını çizerek şöyle dedi: "Olağanüstü Kurultay talebi çalışmalarımız tamamlanma safhasına gelmiştir. Bu aşamadan sonra, diğer imza toplayan genel başkan adayı arkadaşlarımızla, kararlaştırabileceğimiz bir takvime göre, elimizdeki imzaları birleştirerek, müracaat sürecini başlatabiliriz. Göstermiş olduğunuz cesaret ve çalışkanlık ile kısa sayılabilecek bir bir sürede yeterli sayınının çok üzerinde imza toplanmasını sağlayan siz Ülküdaşlarıma sunar, bu vesileyle yeni yılınızı kutlarım."

"SORUMLULUK ALMAYA HAZIRIM"

MHP'de olağanüstü kurultay için 275 delegenin imzası gerekiyor. Genel Başkan adaylığı için MHP'den ihraç edilen ancak yargı kararıyla partiye geri dönen Iğdır eski Milletvekili Sinan Oğan ile MHP'nin kurucu lideri Alparslan Türkeşi'in doktoru Selim Kaptanoğlu daha önce adaylıklarını açıkladı. Meral Akşener net bir biçimde 'adayım' demedi ancak"Ben ve arkadaşlarım ülkücü iradenin üzerimize yükleyeceği her türlü sorumluluğu almaya hazırız"sözleriyle işaretini verdi.

PAYLAŞ
Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2016, 11:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER