Şivan Perwer: BDP Beni Görmezden Geldi

Kürt Sanatçı Şivan Perwer, konuk olduğu programda Diyarbakır ziyaretini değerlendirdi.

Şivan Perwer: BDP Beni Görmezden Geldi
 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Diyarbakır'da görüştüğü Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani'nin daveti üzerine 38 yıl aradan sonra Türkiye'ye gelen Şivan Perwer, Habertürk ekranlarında Nilgün Balkaç'ın sorularını yanıtladı.

"BDP BANA DEĞER VERMEDİ"

38 yıl sonra Türkiye'ye gelen Şivan Perwer, BDP'nin tutumunu eleştirdi. Barzani'ye verilen değerin kendisine verilmediğini belirten Perwer, "Siz Newroz bilmezken ben Newroz için çalıştım. Beni Şivan Perwer olarak ülkeme çağırın geleyim, halkımla biraz ağlayayım. Siz çocuktunuz ben bu ülkeden çıktım. Siz benim tarihimi bilmezsiniz. Barzani'ye değer verdiler, beni görmezden geldiler. Bir tek Leyla Zana beni kucakladı, "hoşgeldin canım kardeşim" dedi. Leyla'nın yüreği kimseye benzemez." dedi.

BDP'Lİ VEKİL ELEŞTİRMİŞTİ

Şivan Perwer'in Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Diyarbakır'daki açılış törenine katılmasını eleştiren BDP Van Milletvekili Özdal Üçer, "Biz Şivan'ı Perwer olarak beklerdik. Ama o, 'Perver değil paraver' olarak geldi" şeklinde bir açıklamada bulunmuştu.

PERWER: BÖYLE ADAMLARI SEÇMESİNLER

İsim vermeden Üçer'in eleştirisine de yanıt veren Perwer şu ifadeleri kullandı: "Ya ben geleceğim ya ölüm. Siz sevdiğiniz zaman ben geleceğim. O Van milletvekilinin dediği gibi para almamışım. Ben hayatımda para için bir şey yapmadım. Çok ayıp bunlar. Böyle adamları ne parlementoya ne de belediyeye seçmesinler. Demogojistleri seçmesinler."

KILIÇDAROĞLU'NA YANIT

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun kendisine yönelik eleştirilerine de yanıt veren Perwer "Tayyip Erdoğan "benim Kürt kardeşim" diyor. Kılıçdaroğlu Dersimli bir Kürt olduğu halde bir kere ben Kürdüm demedi. Korkuyor söylemeye. Ben Kürtlerin sosyo kültürel sorunlarını anlatırken Kılıçdaroğlu neredeydi?" şeklinde konuştu.

HABERLER

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2013, 13:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER