13 Yıllık Özlem Bitecek mi?

Tam 13 yıldır Türkiye’nin en üst iki liginde yer almayan Diyarbakır’ın bu özleme son vermesini bekleyen binlerce genç nüfus Amedspor’un şampiyonluğuna odaklanmış durumda. Kalan 8 maçın tamamı bu hayali gerçekleştirmek için final havasında olacak.

13 Yıllık Özlem Bitecek mi?

Bir Nesil Hasretle Yetişti
Geçmişte Diyarbakırspor’la 5 kez Süper Lig’e yükselme sevinci yaşayan ve yine Diyarbakırspor’la uzun yıllar TFF 1.Lig’de temsil edilen bölgenin kalbi Diyarbakır, tam 13 sezondur Türkiye’nin en üst iki liginde yer almıyor. Bir nesil adeta Süper Lig ve 1.Lig görmeden yetişti. Türkiye’nin en genç nüfuslarından birine sahip olan Diyarbakır’da ve bölgede milyonlarca genç bu tutkuyla yanıyor. Amedspor’un maçlarına binlerce genç akın ediyor, coşku ve tutkuyla takıma destek veriyor. Üst liglere olan özlemin son bulmasını isteyen şehirdeki halk ve esnaf kesimi de takımın bunu başarması halinde bu durumun kentin ekonomisine ve yaşamına, geleceğine inanılmaz katkılar sağlayacağını düşünüyor.

Şehir Şampiyonluğa İnanıyor
Diyarbakırspor’dan sonra oluşan boşluğu doldurmaya çalışan Amedspor,lider olduğu 2.Lig Kırmızı Grup’ta şampiyon olup 1.Lig’e yükselmek için kenetlenmiş durumda. Sokaktaki simitçiden şehrin her köşesindeki esnafa kadar herkes “o sene bu sene” diyor. Takımın ortaya koyduğu pozitif futbol, sezonun ikinci yarısında elde ettiği farklı galibiyetler ve tüm bileşenlerin kenetlenmesi bu inancı artırıyor.
Bu hafta Pazar günü saat 14.00’da başlayacak maçta Ankara’da Etimesgut Belediyespor’la karşılaşacak olan Amedspor, kalan 8 maçın 4’ünü kendi sahasında ve 4’ünü deplasmanda yapacak.

HABERYİRMİBİR ÖZEL HABERİDİR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER