AMED SFK - FENERBAHÇE MAÇI SEYİRCİSİZ OYNANACAK

Amed Sportif Faaliyetler'e kendi sahasında seyircisiz oynama cezası verildi, böylece Fenerbahçe maçının seyircisiz olacağı ortaya çıktı..

AMED SFK - FENERBAHÇE MAÇI SEYİRCİSİZ OYNANACAK
 Amed Sportif Faaliyetler'e ideolojik propaganda nedeniyle 1 resmi müsabakayı kendi sahasında seyircisiz oynama cezası verildi, böylece Diyarbakır halkınca merakla beklenen Fenerbahçe maçının seyircisiz olacağı ortaya çıktı... 

PFDK tarafından Amed Sportif Faaliyetler'e, ideolojik propaganda nedeniyle 1 resmi müsabakayı kendi sahasında seyircisiz oynama cezası verildi. Bu karar sonrasında Amed Spor Faaliyetler, Ziraat Türkiye Kupası çeyrek finalinde evinde oynayacağı Fenerbahçe maçında taraftarından yoksun olacak.

Amed Sportif Faaliyetler'de ayrıca futbolcu Deniz Naki de Facebook hesabından sportmenliğe aykırı açıklamaları ve ayrımcılık, ideolojik propaganda içeren ifadeleri nedeniyle PFDK'ya sevk edildi.

PFDK'dan yapılan açıklama şöyle;

AMED SPORTİF FAALİYETLER Kulübünün, 28.01.2016 tarihinde oynanan MEDİPOL BAŞAKŞEHİR FK - AMED SPORTİF FAALİYETLER Ziraat Türkiye Kupası müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 5.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,
Aynı müsabakada AMED SPORTİF FAALİYETLER Kulübünün, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin kupa kategorisinde misafir kulüp olduğu müsabakada ilk kez gerçekleştirilmesinden dolayı İHTAR CEZASI ile cezalandırılmasına,
Aynı müsabakada AMED SPORTİF FAALİYETLER Kulübünün, taraftarlarınca ideolojik propaganda yapılması nedeniyle takdiren 1 RESMİ MÜSABAKAYI KENDİ SAHASINDA SEYİRCİSİZ OYNAMA ve 20.000 TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir.

DENİZ NAKİ AÇIKLAMASI

TFF'den Deniz Naki hakkında yapılan açıklama ise şöyle;

AMED SPORTİF FAALİYETLER Kulübü futbolcusu DENİZ NAKİ'nin 31.01.2016 tarihinde oynanan BURSASPOR- AMED SPORTİF FAALİYETLER Ziraat Türkiye Kupası müsabakası sonrasında Facebook hesabından paylaştığı beyanları suretiyle "sportmenliğe aykırı açıklamaları" ile "ayrımcılık ve ideolojik propaganda yapması" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 38. ve 42. maddeleri uyarınca 02.02.2016 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2016, 17:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER