AMED SFK’NİN RENKLERİ YEŞİL,KIRMIZI VE BEYAZ OLDU

Spor Toto 2.lig kırmızı gurup takımlarından Amed Sfk Renklerinde Değişiklik Yaptı Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), yeni sezonda Amed Sportif Faaliyetler Kulübü (Amed SFK) olarak mücadele edecek olan Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor’un sarı, kırmızı ve yeşil renk talebini bazı gerekçeler göstererek veto etti.

AMED SFK’NİN RENKLERİ YEŞİL,KIRMIZI VE BEYAZ OLDU
 15 Ağustos 2015 Cumartesi 13:32 6 0 Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), yeni sezonda Amed Sportif Faaliyetler Kulübü (Amed SFK) olarak mücadele edecek olan Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor’un sarı, kırmızı ve yeşil renk talebini bazı gerekçeler göstererek veto etti.

Bunun üzerine kulüp logosu yeşil, kırmızı ve beyaz renklerle tasarlandı.  Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup’ta mücadele eden Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor, geçtiğimiz aylarda ismini “Amedspor” olarak değiştirme isteğiyle TFF'ye başvurdu.

Ancak kulübün bu talebi, bu isimde başka bir takımın bulunduğu gerekçesiyle kabul edilmedi. Kulüp, daha sonra isminin “Amed Sportif Faaliyetler Kulübü (Amed SFK)” olarak değiştirilmesi için bir kez daha TFF’ye başvurdu.

TFF önceki gün yaptığı toplantıda Amed SFK ismini onayladı. Ancak bu kez kulübün “sarı, kırmızı ve yeşil” renkleri veto edildi. Bunun üzerine Amed SFK kulübün renklerini de değiştirerek, logosunun yeşil, kırmızı ve beyaz renklerle tasarlattı

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2015, 19:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER