Amedspor'da iki imza

DİYARBAKIR- İkinci devreye çok iyi bir giriş yapan Amedspor altyapıda yetişen iki oyuncusu ile bugün profesyonel sözleşme imzaladı.

Amedspor'da iki imza

Yeşik-Kırmızılı ekip altyapıda yetişen Seymen Yağmur ve  Ali Gaffar İçöz ile  teknik direktör Mehmet Budakın’ın izlenim ve raporları doğrultusunda profesyonel sözleşme imzaladı.

Bugün kulüp tesislerinde iki sporcu için imza töreni düzenlendi. İmza töreninde kulüp başkanı Ali Karakaş, teknik direktör Mehmet Budakın, yöneticiler başkan yardımcısı Veysi Üçdağ, futbol şube sorumlusu Nedip Şimşek ile altyapı sorumlusu Adnan Zengin ve sporcuların aileleri hazır bulundular.

GOL KRALI Ali Gaffar İçöz

U19 takımı 2001 doğumlu Santraforu Ali Gaffar İçöz, birçok değişik altyapı kategorilerinde mücadele edip 2016-2017 sezonunda U17 kategorisinde gol kralı oldu.

Seymen Yağmur

U17 takımından 2003 doğumlu orta saha oyuncusu Seymen Yağmur, birçok yaş kategorisinde maçlara çıkıp 2015-2016 sezonunda U14 milli takımının formasını giydi.

İmza töreninin ardında teknik direktör Mehmet Budakın ve kulüp başkanı Ali Karakaş, iki sporcunun profesyonel futbol hayatına ilk adımları atmaları ile ilgili konuşma yaptılar.

Budakın, “Yönetim ve teknik heyet olarak el ele vererek genç sporcularımız A takıma kazandırmaya devam ediyoruz. Bu durum altyapıdaki kardeşlerimizi de umut kaynağı ve heyecan veriyor. Her sezon alt yapıda 2-3 sporcu A takıma yükselirse Amedspor’un geleceği emin ellerde olur. Bugün de Seymen ve Ali Gaffar kardeşimizin imza töreninde bir araya geldik. Gençlerimiz oynatmaktan çekinmeyeceğiz. En zor dönemde çıkartıp oynattık. Altyapımızda 3-4 sporcumuz daha var. Sezon sonuna kadar onları da durumlarını değerlendirip A takıma profesyonel olarak kazanmayı hedefliyoruz” dedi.

Kulüp başkanı Ali Karakaş ise iki sporcumuzu tebrik ederek, “Yüksek paralarla dışarıdan sporcu transfer etmekle kalıcı başarılar elde edilemiyor. Olsa da kısa vadeli başarı olur. Uzun vadeli ve istikrarlı bir başarı ancak altyapıda yetiştirilen sporcularla yakalanır. Uzun yılların ürününü almak bizi mutlu ediyor. Sizler daha yolun başındasınız. Daha fazla çalışmanız lazım. Aslında bugün daha fazla sorumluluk alıyorsunuz. Bunun bilincinde olarak çalışırsanız hem Amedspor’u çok güzel yerlere getireceksiniz hem de sizler çok daha güzel yerlerde olursunuz. İkinizi de tebrik ediyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER