Amedspor Tepetaklak,Diyarbekirspor İstikrarsız

Diyarbakır’ı profesyonel liglerde temsil eden iki takım da bir türlü istenilen başarılara imza atamıyor. Şampiyonluk hedefiyle hazırlandığı sezona iyi başlayamayan Amedspor, 5 hafta sonunda galip gelemeyerek topladığı 2 puanla küme düşme hattında yer alıyor. Diyarbekirspor ise iç sahadaki başarısını deplasmana yansıtamayarak şampiyonluk yarışında yara alıyor.

Amedspor Tepetaklak,Diyarbekirspor İstikrarsız

Transferde Ciddi Hatalar Yapıldı

Amedspor’da takımdaki bir çok önemli oyuncunun gönderilmesi ve yapılan transferlerin yetersizliği eleştiri konusu olurken,yönetim içerisindeki sorunlar ile kulüp içindeki sıkıntılar taraftarları en az sonuçlar kadar rahatsız ediyor.

Saha sonuçlarının kötü olması kulüpte ve camiada moral motivasyonu olumsuz yönde etkilerken,şu ana kadar yapılan üç iç saha maçında da hayal kırıklığı yaşandı.

İç Sahada Büyük Fiyasko

Deplasmandaki iki maçı kaybeden Amedspor, evindeki üç maçta da iki beraberlik ve bir yenilgi alarak taraftarların yüzünü güldüremedi.

Spor kamuoyu, Amedspor’un yaşadığı sancılı dönemi atlatarak toparlanmasını ve bir an önce alt sıralardan kurtulmasını bekliyor. Bunun için de hem kulüpte ve takımda hem de taraftarlar arasında birlik ve beraberlik havası oluşması gerektiği ifade ediliyor.

Yönetimden “Cezalandırıyoruz” Açıklaması

Bu arada açıklama yapan kulüp yönetimi, yeterli performans ortaya koymayan futbolculara ceza uygulandığını açıkladı.

Açıklamada,”Futbol A takımımızın Amedspor adına, taraftarına ve gönüldaşlarına uygun takımsal mücadeleyi sahaya yansıtmadığı bir gerçektir. Bu gerçeklikten hareketle, takımımızın daha disiplinsel boyuta ulaşması için yönetimimiz tarafından Futbol A Takımımız sert bir şekilde uyarılmış ve cezalandırma yoluna gidilmiştir.Bu kapsamda futbolculara, iç saha mağlubiyeti, beraberlik, kırmızı kart ve disiplinsizlik cezaları iç disiplin yönetmenliğine uygun olarak en ağır cezai yaptırımlar uygulanmıştır.

“Kimse Amedspor’dan Büyük Değildir”

Futbol A Takımımızın sportif anlamda başarısı için yönetim olarak elimizden gelen emek ve her türlü çabanın içerisinde olduğumuzdan kimsenin şüphesi olmamalıdır.Amedsporumuzun bu zorlu sürecinde dayanışma ve birlik duygusunun yükseltilmesi temel yaklaşım olmalıdır.

Hiç kimse Amedspor’dan üstün değildir. Amedspor, bir takımdan daha öte ve üstündedir.” denildi.

Evde Başka, Deplasmanda Başka

Sezona şampiyonluk parolasıyla başlayan Diyarbekirspor, Diyarbakır’daki iki maçı da kazanırken attığı 8 gole karşılık kalesinde gol görmedi. Ancak deplasmanda kazın ayağı hiç de öyle olmadı. Üç deplasman maçında iki yenilgi ve bir beraberlik alan Diyarbekirspor, sadece 1 puan toplarken attığı 1 gole karşılık kalesinde 4 gol gördü.

Son olarak Gölcükspor’a deplasmanda 2-0 yenilmekten kurtulamayan Diyarbekirspor’un dış sahadaki kötü performansı şampiyonluk yarışında taraftarların umutlarını kırıyor.

Taraftarlar, dış sahadaki başarısız tablonun son bulması için teknik heyetten çözüm geliştirmesini istiyor.

HABERYİRMİBİR ÖZEL HABERİDİR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER