BABADAN OĞULA, DEDEDEN TORUNA DİYARBAKIRSPOR SEVGİSİ

Diyarbakırspor'un profesyonel futbol liglerindeki ilk şampiyonluğunda Futbol Şube Sorumlusu merhum Şehmus Akçadağ'dı. Yeşil-Kırmızılı kulübün profesyonel liglerdeki son şampiyonluğunda (2008-2009) ise oğlu Salih Akçadağ Futbol Şube Sorumlusu olarak görev yaptı. Güneydoğu Spor Yazarları Derneği (GSYD) Başkanı Mehmet Yılmaz Bay, efsane kulübün 55.yılı anısına Salih Akçadağ'a forma takdim etti.

BABADAN OĞULA, DEDEDEN TORUNA DİYARBAKIRSPOR SEVGİSİ

Diyarbakırspor'la özdeşleşen ailelerden biri Akçadağ ailesi.
Kulübün kuruluşunda yer alan baba Akçadağ, kulübün profesyonel liglerdeki ilk şampiyonluğunda Futbol Şube Sorumlusu olarak görev yaparak tarihe geçti, ayrıca çeşitli dönemlerde ikinci başkanlık yaptı ve yönetimde görev almadığı dönemlerde de maddi katkılar sağladı.
Merhum Şehmus Akçadağ'ın ardında çocukları da bu sevgiyi devam ettirdi. Diyarbakırspor'un ne zaman desteğe ihtiyacı olduysa koştular, maddi ve manevi katkı sağladılar.
Bunlardan biri merhum Şehmus Akçadağ'ın oğlu Salih Akçadağ.

GSYD'DEN SALİH AKÇADAĞ'A ANLAMLI FORMA

Salih Akçadağ, Diyarbakırspor'un profesyonel liglerdeki son şampiyonluğu olan 2008-2009 sezonundaki 1.Lig şampiyonluğunda Futbol Şube Sorumlusu olarak görev yaptı.
Güneşidir Spor Yazarları Derneği (GSYD) seçici kurulu tarafından 55. Yıl anısına onur listesinde yer alan Salih Akçadağ'a hatıra formasını GSYD Başkanı Yılmaz Bay verirken son kuşak torun  Akçadağ da formayı üzerinde giyerek poz verdi.

HABERYİRMİBİR ÖZEL HABERİDİR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER