BAL Kulüplerinin Erteleme Tepkisi

Ankara’da toplanan 100’ün üzerindeki Bölgesel Amatör Futbol Ligi kulübünün yöneticileri, 17 Nisan’da başlaması gereken ligin Mayıs ayı sonuna ertelenmesine tepki gösterdi. Çelişki dolu kararın  kulüpleri mağdur ettiğini belirten Diyarbakırspor Kulübü Başkanı Siyabend Aydın,”Diyarbakır’ın bunaltıcı sıcağında Temmuz ayında nasıl maç oynayacağız?. Nisan sonuna kadar oynatılsın biz test dahil masrafları karşılamaya hazırız” dedi.

BAL Kulüplerinin Erteleme Tepkisi

Diyarbakırspor, Bölgesel Amatör Futbol Ligi’nin pandemi gerekçesiyle ertelenmesine tepki gösterdi. Federasyonun liglerin 17 Nisan’da başlayacağına dair karar alarak grupları ve fikstürü belirlediğini, bundan dolayı transfer ve kamp yaparak lige hazırlandıkları dönemde verilen erteleme kararının kulüpleri derinden sarstığını dile getiren kulüp başkanı Siyabend Aydın,  yanlış buldukları bu karardan dönülmesini istedi.

Ligin Nisan sonuna kadar başlaması halinde koronavirüs testleri dahil masrafları ödemeye hazır olduklarını belirten Başkan Aydın, kulüplerin mağduriyetinin giderilmemesi halinde bu durumun derin yaralar açacağını kaydetti.

“Cumhurbaşkanımızın Talimatıyla İlan Edilen Önceki Karara Uyulsun”

Başkan Aydın,”Lig takvimi  ilan edildiği  için transferler yaparak takımımızı  kampa gönderdik. Tam lig başlayacak iken erteleme kararı verildi. Bunu anlamak mümkün değil. Çok ciddi paralar harcadık. Madem oynatmıyordunuz neden bizi masrafa sürüklediniz?. Bu kadar kulüp, antrenör ve sporcu ne olacak?. Çelişki dolu olan  bu karar daha büyük mağduriyetler yaratmadan yanlıştan dönülmeli.

Sporu seven, sporcuya değer veren bir Cumhurbaşkanımız var. Kendisinin talimatıyla verilen lig Nisan ayında başlatılsın kararı devam etmelidir.Nisan ayı sonuna kadar başlaması halinde test giderleri dahil tüm masrafları göze aldık. Bu yanlıştan dönülmelidir.  Mayıs’ta başlaması halinde Temmuz sıcağında Diyarbakır’da,Şanlıurfa’da, Adana’da,Hatay’da ,Mersin’de nasıl oynanacak bu maçlar?. Antrenöründen malzemecisine kadar herkes zor durumda.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER