BAŞKAN ELALDI :"HEDEFİMİZ 1.LİG"

Amedspor'un 7. Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu’nda yeni yönetim resmiyet kazandı. Yeni başkan Aziz Elaldı, 2.Lig’in enkaz ligi olduğunu, burada camia takımı kalmadığını Amedspor’un da artık buradan çıkması gerektiğini ve bunun için gayret göstereceklerini söyledi.

BAŞKAN ELALDI :"HEDEFİMİZ 1.LİG"

Amedspor’un 7'inci Olağanüstü Kongresi, Şeyhmus Özer Tesisleri’nde gerçekleştirildi. Sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile taraftarların yoğun ilgi gösterdiği kongrede tek aday olan iş insanı Aziz Elaldı Amedspor başkanı seçildi.

Amedspor’un yönetim kurulunda yer alan isimler ise şöyle:

 “Ahmet Elhanay, Yusuf Kaya, Ali Rıza Yıldırım, Ahmet Ülmez Cihan Yaman, Salih Pervan, Rojin Hillez, Bülent Oğuz, Mehmet Akgün, Ruken Turhan, Mervan Aslan, Selçuk Sacu.”

“Ortak Bir Liste Oluşturduk”

Başkan Aziz Elaldı, 2.Lig’in  enkaz ligi olduğunu, burada camia takımı kalmadığını Amedspor’un da artık buradan çıkmak istediğini söyledi. Elaldı, “Amedspor bir şehrin değil, bir duruşun ve milyonların takımıdır. Yere düşürmeyeceğimiz tek şey, Amedspor kimliğidir” dedi.

Elaldı, ortak bir liste oluşturduklarını, listesindeki  arkadaşlarına  birebir güvendiğini belirterek," Enkaz liginden çıkmak istiyoruz. Hedefimiz bu ligden çok hızlı bir şekilde çıkmak. Amedspor, bir şehrin değil bir duruşun ve milyonların takımıdır. Biz bunu dışarıda çok hissediyoruz. Dünya takımları Amedspor’u en üst düzede ağırlıyorlar. Dünyanın her yerinde bu büyüklüğü hissediyoruz. Biz bu halkın takımına en iyi şekilde layık olacağız. Bunu sizlerle başaracağız. Amedspor taraftarından isteğim takımını desteklemesidir. Biz halkın gücünü hissettiğimiz zaman takımımıza sahip çıkacağız. Sezon sonuna kadar mutlu sona ulaşacağız. Dünyanın en iyi taraftar kitlesine sahibiz, çünkü kadınlarımız, çocuklarımız var. Bu sene onlardan özel bir destek istiyoruz. Bizim en büyük kanayan yaramız olan altyapı sorununu kurumsal olarak götürmeye çalışacağız. Transferlerimizi gizli yürütmek istiyoruz. Çünkü transferlerin ücretini kısa sürede yükseltip transferlerimizi sabote etmeye çalışıyorlar.”ifadelerini kullandı.

“Transfer Politikasını Gizli Tutacağız”

  Başkan Elaldı, herkesin bu kulübe gelmek istediğini, ancak isim telaffuz edilince fiyatlarını yükselttiğinin altını çizerek, bu nedenle transfer politikasını gizli yapmak zorunda kaldıklarını açıkladı. Güçlü transferlerle takılı kaldıkları 2. Lig’e veda etmek istediklerini vurgulayan Elaldı, “Hedefimiz 1. Lig’e çıkmaktır. Biz Amedpsor’a yıllardır emek veriyoruz. 2018’den beri de bir fiil ya içindeyiz, yanındayız ya da arkasındayız. Uzun yıllardır Amedspor’un 2. Lig’de takılı kalması bizi çok üzüyor. Diyarbakır’ın iş insanları, halkı, taraftarları bizden  görev almamı istediler. Biz de bu görevi kabul ettik. Layıkıyla yapmaya çalışacağız. Hedefimiz Amedspor’un ligde bu sene son senesi olmasıdır. Amacımız budur.” dedi.

“STK Destekli İş İnsanları Destek Veriyor”

Güneydoğu Ekspres Gazetesi’ne röportaj veren Aziz Elaldı,önemli değerlendirmelerde bulundu .

Elaldı’nın açıklamaları şöyle ;

“Bizim çoğunlukla iş insanlarından oluşan bir yönetimimiz var. STK destekli. İş insanları bu takıma çok çok destek veriyor. Bu kentin insanlarının verdiği fedakarlığı başka kentlerdeki işadamları bu kadar fedakar ve duyarlı değildir. İşin popülizmine, şovuna geldiğinde herkes Amedsporlu. Ama iş maddi desteğe geldiğinde kimse bir destek sunmuyor. İş bizim sırtımızda, STK ve işadamlarının sırtında. Artık bu insanlar da yoruldu. Bizim buradan çağrımızdır; Amedspor’luyum diyen herkesin bir duyarlılık gösterip herkes kendine göre yardım etmelidir. Çünkü artık Türkiye’deki ekonomik kriz bu desteği gerektiriyor.

“Futbolu Bilenlerle Çalışacağız”

Biz transfer çalışmalarımıza başladık. İyi bir hocayla başlamak istedik. Alt yapı için Erhan ve Sezai hocayı göreve getirdik. Alt yapı için ekiplerimizi de kurduk. Futbolu bilen, içinden gelen profesyonel isimlerle yürümek itiyoruz. Transfer komitesindeki arkadaşlar bizim birinci hedefimiz alt-üst liglerde oynayan bölgemizdeki 6-7 futbolcuyu belirleyerek renklerimize katmak. Tabii ki isteğimiz yerli futbolcuları oynatmak. Onun yanında da üst liglerden 6-7 iyi futbolcu transfer ederek harmanlamak ve mevcut kadrodan da 5-6 futbolcuyu tutup iyi bir şekilde bu sene başarılı sezon geçirip bu yıl veda sezonumuzu yapmak istiyoruz.

“Alt Yapıyı Ayağa Kaldıracağız”

Tabii ki de biz bir planlama yaptık. Alt yapıya getirdiğimiz arkadaşlarla bu işi dikkate alıp biraz da daha derinden götürüp ileriki zamanlarda bu sistemi oluşturmayı hedefliyoruz. Ancak bu yapıyı kurmak kolay değil. Bu 2-3 senemizi alır. Ayrıca 2.Lig Türkiye’nin en zor ligidir. 3. Lig’de şampiyonluk şansı yüzde 20, 1. Lig’de yüzde 15, Süper Lig’de yüzde 15, bizim ligde ise şampiyonluk şansı yüzde 7’dir. Çok enkaz bir ligdir. Bizim bir an önce bu ligden çıkarak kendimize gelmemiz gerekir. Bir yerde bir hedefe gidiyorsunuz. En zorlu parkurunuz burası. Biz de o parkura takıldık. Balçığa takıldık, çıkamıyoruz. Çünkü çok zorlu bir parkurdasınız. Artık burada vedamızı yapmak istiyoruz bu parkurda.

“Önceliğimiz takım ruhunu yakalamak”

Tabii ki flaş isim transferi yapacağız. Ama bizim önceliğimiz bizim karakterimize, Amed’in ruhuna uyacak iyi ve yetenekli futbolcular transfer etmektir. Flaş isim alacağız diye takımın ruhunu kaçırmayacağız. Flaş isim getireceğiz, takımda gruplaştırma yaptırmayacağız. Ama Türkiye liglerinin de iyi topçularını alacağız.

Amed kimliği ve ruhu olan bir takımdır. Bu nedenden dolayı haksızlığa uğradığı oldu. Ama ben şuna inanıyorum. Bu kadar da konunun derinleştirilip ajitasyon haline getirilecek bir durum yoktur bence. Yani bunu art niyetli kullanıp kendi hatalarını örtmek için biz böyle bir şey yapmayacağız. Bizi eziyorlar sloganını kullanmayacağız. Çünkü, biz çıkıp takım oyununu oynadığımız zaman kimse bir şey yapamaz. Çorum geldi 2 gol attı oturduk yerimize. Aslında futbolun Türkiye’de, Ortadoğu’da doğasında bir şiddet var. Futbolda iki komşu kenti görüyorsunuz. Bunlar tasvip etmediğimiz olaylardır. Amedspor’a yapılan o çerçevededir. Sadece bazı kentlerde biraz daha fazlası yapılıyor. Taraftar yasağının getirilmesi çok haksız bir uygulamadır. Biz bununla ilgili gerekli çalışmayı da yapacağız. Bazı kentlerde haksızlığa, hukuksuzluğa, faşizan yöntemlerle küfürlere maruz kaldığımız oluyor. Ama biz bunları bu sene çok minimize edeceğiz. Bunları diyalog ve barışçıl yaklaşımlarla aşacağız. Futbolumuzu oynayacağız. Sportif başarımızın üzerinden yürüyeceğiz. Amed’e yapılan haksızlıkların sona ermesi için ne gerekiyorsa da o diyalogları da sağlayacağız. Ama asla bunlar hiçbir zaman bizden çıkmamıştır, karşı takımdan kaynaklanmıştır. Türkiye’nin Fair-Play’a layık bilinçli bir seyirci kitlemiz vardır. Kadın ve çocuklardan oluşan çok bilinçli bir seyirci kitlemiz vardır. Biz bu yıl tribünlere de daha fazla el atmak istiyoruz.

“Yurt Dışındaki Futbolcularla İlgili Sözlerim Yanlış Anlaşıldı”

Geçenlerde bir röportaj oldu sözlerimiz yanlış anlaşıldı. Biz, kendi çocuklarımızla oynamak istiyoruz. Ama asla da bunu sadece bölgeciliğe indirgeyip kendimizi daraltmak istemiyoruz. Tabii ki de kuralların verdiği çerçevede seneye 1.Lig’e çıktığımız zaman o koşulları tabi ki de isteriz. Tabi ki de her yerden isteriz. Dünyanın her noktasından futbolcu isteriz, gurbetçi de isteriz. Süleymaniye’den de, Erbil’den de yetenekli futbolcu isteriz.

Herkes bu kulübe gelmek istiyor. Teknik heyetimiz değerlendiriyor, fiyat ve tekniği uyan futbolcuları alacağız. Amedspor’da oynamak isteyen çok futbolcu var. Çünkü, paralarının takılmayacağını biliyorlar. Burada haksızlığa uğramayacaklarını biliyorlar. Bu takımın bir Ahmet’in, Mehmet’in takımı olmadığını biliyorlar. Bu takımın halkın takımı olduğunu biliyorlar. Bu takımın milyonlarca kitlesinin olduğunu biliyorlar. Bu yüzden gelmek istiyorlar.

“Ben Futbol Hayranıyım”

Ben futbol hayranıyım. Çocukluğumdan beri tribünlerde yer alırdım. Lise takımında amatörce top oynadım. Kolum kırıldıktan sonra üniversite hayatı derken futboldan uzaklaştım. Amedspor, bizim için ne ifade ediyor o duyguları ifade etmek zordur. Amedspor bizim her şeyimizdir. Kimliğimiz, futbol abidemiz, spor alanımız her şeyimizdir Amedspor.

Bu işler parasız olmuyor. Bu çok haksız bir yargılamadır. Bize sosyal medya üzerinden yürümek doğru değildir. Bakıyorsun adam gazetecidir, sayfası var bir twet atıyor üç tane beğenisi var. Otuz görüntülemesi var. Dikkate almıyorum. Trol hesap gibidir. Gel kardeşim gel. Paran yoksa nasıl yapacaksın. Bir deplasmana gidip gelmek 500 bin TL’ye mal oluyor. Hayırdır ne konuşuyorsun. Sosyal medyadan sallıyorsun. Gel yap o zaman. Tribüne gelip 10 TL vermiyorsun. Geçen yıl boş tribünlere oynanan zamanlar oldu. Gel yap nasıl yapacaksın. Bizim halkımızdan ricam sosyal medya trol hesapların gazına gelinmesin. Dikkate almasınlar.

“İsim telaffuz edilince fiyatlarını yükseltiyorlar”

Bizim yönetimimizde çok iyi isimler var. Sivil Toplum örgütleri, sporsonluklar var. Şu anda futbolcu transferinde isim telaffuz etmiyoruz. Çünkü, bu yıl Iğdır ve Amedspor’u duyan fiyatını yükseltiyor. O yüzden görüşmeleri gizli yapmak istiyoruz. Biz, bir yerde oturuyoruz bir karar veriyoruz. Daha masadan kalkmadan basına düşüyor. Dolayısıyla işadamları yönetime gelmiş diye piyasa yükseliyor. Bu işleri çok dipten yürütüyoruz ve isim vermek istemiyoruz.

Halkımıza bir çağrım var; ben bu kentte doğdum. Bu kente olan görevimi yerine getirmek istiyorum. Elimizden ne geliyorsa yapacağız. Layık olmaya çalışacağız. Taraftardan tek isteğim var. Lütfen bunu itinayla yazın. Biz görevimizi yapacağız. Onlar da tribünlerde yerini alsınlar lütfen. 3-5 bin taraftarla maç oynamayalım.”

HABERYİRMİBİR ÖZEL HABERİDİR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER