Bilardocular Barış İçin Gelecek

Türkiye Bilardo Şampiyonası'nın 2.etabı, 10 Haziran'da "Barış ve Kardeşlik Kupası" adıyla Diyarbakır'da başlayacak Şampiyonada, Dünya ve Avrupa Şampiyonlarında çeşitli dereceler almış bilardocular yer alacak

Bilardocular Barış İçin Gelecek
Türkiye Bilardo Şampiyonası'nın 2. etabı, 10 Haziran'da "Barış ve Kardeşlik Kupası" adıyla Diyarbakır'da başlayacak

Şampiyonada, Dünya ve Avrupa Şampiyonlarında çeşitli dereceler almış bilardocular yer alacak

TBF Başkanı Kurugöllü: "Sporcular, barışın simgesi olan beyaz kurdele ile müsabakalara çıkacak"

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ile Yenişehir Belediyesinin sponsorluğunda TBF tarafından 10 Haziran'da Türkiye Şampiyonasının 2. etabı "Barış ve Kardeşlik Kupası" adıyla Diyarbakır Ziya Gökalp Kapalı Spor Salonu'nda yapılacak.

TBF Başkanı Uğur Kurugöllü, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sürece katkı sunmak amacıyla şampiyonanın 2. etabını Diyarbakır'da gerçekleştireceklerini söyledi.

Şampiyona için 600 kişilik kafile ile Diyarbakır'a gelmeyi planladıklarını ancak konaklamada sıkıntısı çekince sporcu sayısını 300'e indirdiklerini ifade eden Kurugöllü, "İl temsilcimiz otellerin dolu, bazı misafirhanelerde ise sıkıntı olduğu söyleyince sporcu sayısını yarıya indirdik. Bazı branşları iptal ettik. Onlar daha sonra yapılacak. Bayanlar, 8 top, 9 top, 10 top, 14+1 branşları daha sonra düzenlenecek" diye konuştu.

Kurugöllü, şampiyonanın 2. etabının büyükler, gençler ve artistik branşlarında düzenleneceğini anlatarak, dünya ve Avrupa şampiyonalarında dereceye giren bilardocuların Diyarbakır'a geleceğine dikkat çekti.

Müsabakalarda son derece güzel maçların olacağına inandığını aktaran Kurugöllü, şöyle devam etti:

"Sporcular, barışın simgesi olan beyaz kurdele ile müsabakalara çıkacak. Sporcularımız göğüslerine beyaz kurdele takacak. Şampiyonada derece girenler yılsonunda dünya ve Avrupa şampiyonalarında yarışacak. Çözüm ve barış sürecine sporla destek vereceğiz. Şampiyonada, dünya ve Avrupa şampiyonalarında çeşitli dereceleri bulunan Lütfi Cenet, Tayfun Taşdemir, Adnan Yüksel, Murat Bahri Çoklu, Can Çapak, Ömer Karakurt, Serdar Gümüş gibi bütün elit sporcularımız yer alacak. Güzel bir faaliyet olacak."

Kurugöllü, şampiyonanın 16 Haziran'da sona ereceğini sözlerine ekledi
Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2013, 15:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER