BİR FUTBOL MAÇINDAN ÇOK DAHA ÖTESİ !

Amedspor ile Vanspor, 19 Şubat Pazar günü saat 13.00’da Van Atatürk Stadı’nda  dostluk karşılaşmasında karşı karşıya gelecek. Müsabakanın tüm bilet gelirleri ise depremden etkilenen vatandaşlara bağışlanacak. TFF, deprem güvenliği nedeniyle maçın Diyarbakır yerine Van’da oynanmasına karar verdi.

BİR FUTBOL MAÇINDAN ÇOK DAHA ÖTESİ !

Amedspor ile Vanspor, anlamlı bir organizasyona imza atıyor. İki takım depremin yaralarını sarmak ve depremden etkilenen vatandaşlara gelir sağlamak için dostluk maçında karşı karşıya gelecek.

İki kulüp, sosyal medyada açıklama yaparak maçın 19 Şubat Pazar günü saat 13.00’da Diyarbakır Stadı’nda oynanacağını açıkladı. Ancak Türkiye Futbol Federasyonu, deprem güvenliğini gerekçe göstererek bunu kabul etmedi. Bu gelişme üzerine maç Van’a alındı.

Amedspor’dan Açıklama Geldi

Amedspor tarafından yapılan açıklamada,” Depremzedeler yararına Vanspor ile Diyarbakır Stadyumu'nda oynayacağımızı duyurduğumuz  Dostluk Müsabakası için Türkiye Futbol Federasyonu'na yapmış olduğumuz başvuru, "deprem yaşayan illerdeki stadyumların güvenlik nedeniyle yeniden 'Spor Alanı Güvenlik Sertifikası' alması gerektiği" şeklindeki yanıt ile talebimiz federasyon tarafından olumsuz olarak sonuçlanmıştır.

Bu nedenle depremzedeler yararına oynamayı planladığımız Dostluk Müsabakasını Vanspor Kulübü ile istişare ederek Van şehrinde oynanmasına karar verilmiştir.” İfadelerine yer verildi.

HABERYİRMİBİR ÖZEL HABERİDİR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER