Bismil 21Spor Destek Bekliyor

Geçen sezon Diyarbakır Süper Amatör Futbol Ligi’nde şampiyon olan ve daha sonra baraj maçında Yolspor’u yenerek BAL Ligi’nde mücadele etme hakkı kazanan Bismil 21Spor,sezon öncesinde maddi sıkıntılarla boğuşuyor. Kurum ve kuruluşlardan destek alamayan Yeşil-Beyazlı takım,istediği transferleri yapamıyor.

Bismil 21Spor  Destek Bekliyor

 

Geçen hafta yapılan kongrede mali açıdan güçlü bir yönetim oluşturamayan Bismil 21Spor, ilçenin 7 yıllık BAL Ligi özlemine son verdiği dönemde maddi sorunlarla boğuşuyor. Mali açıdan iyi bir bütçe oluşturamayan Bismil ekibi, bu yüzden istediği transferleri de yapamıyor. Taraftarlar, yaşananlar nedeniyle tedirginlik yaşıyor. İlçedeki kurum ve kuruluşlar ile iş çevrelerinin takıma maddi açıdan destek olması gerektiğini kaydeden taraftarlar, uzun yıllar sonra mücadele edecekleri ligde hayal kırıklığı yaşamak istemiyor.

Başvurular 19 Temmuz’a Kadar

Bu arada Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 10. sezonu düzenlenecek olan Spor Toto Bölgesel Amatör Lig'e katılma hakkı bulunan kulüplerin, katılım belgelerini en geç 19 Temmuz 2019 tarihine kadar TFF Amatör İşler Müdürlüğü BAL Departmanı'na göndermeleri gerekiyor.

Spor Toto BAL'a 2019-2020 sezonunda 160 takımın katılma hakkı bulunuyor. Bu takımlardan 84'ü Spor Toto BAL'da kalan, 67'si yerel amatör liglerden Spor Toto BAL'a çıkma hakkı kazanan ve 8'i TFF 3. Lig'den düşen, 1'i ise FIFA Disiplin Kurulu kararı ile TFF 3.Lig'den bir alt lige düşürülen takımlardan oluşuyor.

Ay Sonunda Takımlar Açıklanacak

2019-2020 Sezonu Spor Toto Bölgesel Amatör Lig'e Katılım Genel Esasları ek'te belirtilmekte olup, bu esaslar doğrultusunda, lige katılma hakkı bulunan kulüplerin katılım belgelerini en geç 19 Temmuz 2019 tarihine kadar Türkiye Futbol Federasyonu Amatör İşler Müdürlüğü BAL Departmanı'na göndermeleri gerekiyor.

2019-2020 Sezonu Spor Toto Bölgesel Amatör Lig gruplandırma ve statüsü, lige katılacak takım sayısının kesin olarak belirlenmesi ve saha denetimlerinin tamamlanmasından sonra açıklanacak.

HABERYİRMİBİR ÖZEL HABERİDİR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER