Bu Proje Heyecanlandırır

Diyarbakırspor Kulüp Başkanı Şeyhmus Şenyiğit ve yönetimi göreve gelir gelmez birçok siyasi ile görüşerek destek arayışına başladı.

Bu Proje Heyecanlandırır
Diyarbakırspor Kulüp Başkanı Şeyhmus Şenyiğit ve yönetimi göreve gelir gelmez birçok siyasi ile görüşerek destek arayışına başladı.

Yeni sezon öncesi tarihinde ilk defa Bölgesel Amatör Lig’inde mücadele edecek olan ve yine tarihinin en zor günlerini geçiren Diyarbakırspor’da Şeyhmus Şenyiğit başkanlığındaki yönetim kurulu, destek amacıyla görüşmelere hemen başladı.

Güne yoğun başlayan Diyarbakırspor’da gün sonunda açıklamalar olumlu olsada taraftarlar söz veren siyasilerden biran önce harekete geçmesini bekliyor.
Erken saatlerden itibaren hem ziyaret hem randevu talepleri hemde telefon trafiğine giren Şenyiğit, AK Parti İl Başkanlığını ziyaret ederek destek arayışının startını verdi. BDP İl Başkanlığı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir’den randevu talep eden Şenyiğit, bu taleplerden gelecek cevabı beklerken, CHP İstanbul Milletvekili Diyarbakırlı Sezgin Tanrıkulu ilede telefonda görüşerek destek talebini yineledi. Diyarbakırspor’un eski başkan ve yöneticilerinede ziyaret gerçekleştiren Şenyiğit, Diyarbakır Valisi Cahit Kıraç’tan da randevu talep etti.
Yeni günün ilk görüşmesini ise Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Metin Kılavuz ile gerçekleştirecek olan Şenyiğit, görüşmeden umutlu olduğunu ifade etti.

GELİR SAĞLAYACAK PROJELER


Şenyiğit, yönetimi Diyarbakırspor’a kalıcı gelir sağlaması amacıyla bir takım projeleride hayata geçirmeyi düşünüyor. ‘ Diyarbakırspor’u Yaşatma Paketi’ adı altında hazırlanması planlanan projede; Diyarbakırspor 2014 yılı takvimi, Diyarbakırspor’un unutulmaz maçları, Ali Gaffar Okkan posteri, Diyarbakırspor’un tarihini anlatan video gösterimi, Diyarbakırspor bayrağı, Diyarbakırspor Belgeseli’nin yer alacağı paketlerin satışa çıkarılması düşünülürken, makbuz karşılığında bu paketlerin satılması gündemde. Özellikle iş adamları, Stk’lar ve Siyasilerinde desteğiyle Diyarbakırspor için gelir kapısı olması planlanan projenin adı ise; Diyarbakırspor’u Yaşatma Projesi olacak. Taraftarlarında desteklediği projeye destek yağarken, Diyarbakırlı iş adamlarından şimdiye kadar herhangi bir destek gelmemesi tepki topluyor.

Y. UMUT KARDAŞ

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2013, 02:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER