BU TESİSLER SÜPER LİG’DE YOK

Diyarbakır’ın da aralarında bulunduğu bir çok kulüp tesis sorunuyla gündeme gelirken, Türkiye’nin nüfus bakımından en küçük şehirleri arasında yer alan Siirt ve Iğdır, Süper Lig’i kıskandıran modern tesisleriyle gündemde. 3.Lig’de yer alan Siirt İl Özel İdarespor ve Iğdır Futbol Kulübü’nün tesisleri görenleri cezbediyor. Siirt İl Özel İdaresi Genel Sekreteri ve Siirt İl Özel İdarespor Kulübü Başkanı Hifzullah Canpolat, üç yıl önce hayata geçirdikleri tesislerin gelecekte üst liglerde oynayacak Siirtspor’un temelini oluşturduğunu söyledi.

BU TESİSLER SÜPER LİG’DE YOK

Diyarbakır’ın nüfusu 2 milyon ancak profesyonel ligler dahil spor kulüpleri tesis sorunuyla gündemde.

Siirt’in nüfusu 335 bin, Iğdır’ın nüfusu 205 bin ancak iki il’deki profesyonel kulüplerin modern tesisleri Süper Lig’e örnek gösteriliyor. 3.Lig’de mücadele eden Siirt İl Özel İdarespor’un çok amaçlı ve modern tesisleri, takım daha amatör ligdeyken projesine başlanarak tamamlandı. Birbirinden farklı modern yönleriyle çağdaş bir spor kompleksini ve spor adasını andıran tesiste futbol takımının yanı sıra başka sporcular da kalıyor, sosyal tesisleri halka hizmet veriyor.

Geçen yıl 3.Lig’e yükselen Iğdır FK’nın geniş alanda inşa edilen ve Avrupa’dan örnekler alınarak projelendirilen tesislerini, kulübün başkanı Cantürk Alagöz inşa etti. Her iki kulübün tesisleri de üst liglerdeki kulüplerin camiaları tarafından örnek gösteriliyor.

“BÖYLE BİR TESİSE SPORTİF BAŞARI YAKIŞIR”

Dönemin Siirt Valisi Ali Fuat Atik’in girişimleriyle inşa edilen Siirt İl Özel İdaresi’nin çok amaçlı spor kompleksinde en büyük emektarlardan biri kulüp başkanı Hifzullah Canpolat. Siirt tarihinin en büyük spor eserini kazandırmaktan dolayı gururlu olduklarını belirten Başkan Canpolat,burada zamanla üst liglere yükselecek Siirtspor’un geleceğinin inşa edildiğinin altını çizdi. Tesisleşmenin günümüz spor dünyasında olmazsa olmazlardan biri olduğunu anlatan Canpolat,”Çok büyük vererek bu güzel ve örnek projeyi hayata geçirdik. Her şeyi en ince ayrıntısına kadar planladık. Bugün Süper Lig’de böyle bir tesis çok az yerde var. Bundan dolayı gururluyuz. Bu güzel tesise sportif başarı yakışır. Onu da inşallah zamanla yakalayacağız. Bu sezon başarıyı hedefleyen iyi bir takım kurduk.” dedi.

HABERYİRMİBİR ÖZEL HABERİDİR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER