Büyükşehir'den gençlere kaykay pisti

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Yeşil Kuşak Projesi’nde çocuk ve gençler için bin metrekarelik alanda kaykay pisti oluşturdu.

Büyükşehir'den gençlere kaykay pisti

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi,80 bin metrekare alan üzerine inşa ettiği içinde yeşil alanlar, bisiklet yolları, yürüyüş parkurları, meydanlar, fitnees aletleri ve dinlenme alanlarının yer aldığı Yeşil Kuşak’ta çocuk ile gençler için kaykay pisti oluşturdu. Bin metrekare alan üzerine inşa edilen kaykay pisti hizmet vermeye başladı.  

Şanlıurfa Yolu üzerinde Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Kavşağı’nda oluşturulan, yatay ve dikey engeller olmak üzere 3 farklı parkurun yer aldığı pist üniteleri montajlanarak gençlerin hizmetine sunuldu. Kaykay pistinin bulunduğu alana izleyici bankları da yerleştirildi. Kaykay pistinde patenleriyle çeşitli aerobik hareketler yaparak eğlenen gençler, yapılan hizmetten dolayı Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Aydınlatmalı salıncaklar kuruldu

Yeşil Kuşak Projesinde birçok farklı çalışma yürüten Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’de ilk kez uygulanan aydınlatmalı salıncaklar kurdu. Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nin karşısında kurulan salıncaklar, akşam saatlerinden itibaren rengarenk görüntüler oluşturuyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER