Büyükşehir Şampiyonluğu Kutladı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Metin Kılavuz, Kulübün isminin değişimi ile ilgili son aşamaya geldiklerini belirterek son kararı genel kurulun vereceğini söyledi. Kılavuz," 13 Mayıs’ta yapılacak olan genel kurul toplantısında isim değişikliği tartışılacak" dedi.

Büyükşehir Şampiyonluğu Kutladı
Spor Toto 3. Lig'de şampiyon olan Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor şampiyonluğu kutladı. Toplu Konutlar semtinde yer alan bir Restaurant'ta verilen eğlencede Spor Taban Birlikleri bir araya geldi. 
Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor yönetim, teknik heyet, futbolcu ve personellerinin tam kadro katıldığı davette konuklar çalan müziklerle doyasıya eğlendi ve şampiyonluğu kutladı.

Gecede konuşma yapan Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Metin Kılavuz, Kulübün isminin değişimi ile ilgili son aşamaya geldiklerini belirterek son kararı genel kurulun vereceğini söyledi. Kılavuz," 13 Mayıs’ta yapılacak olan genel kurul toplantısında isim değişikliği tartışılacak" dedi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor’un 2. Lig'e yükselmesini kutlamak adına verilen yemekte konuşan Kılavuz, İsim değişikliği için 3 aydır görüşmeler yaptıklarını ifade ederek, gerekli toplantıları yaptıklarını ve kararın 13 Mayıs’ta yapılacak olan genel kurul toplantısında verileceğini kaydetti. Kılavuz, "Kulübümüzün isim değiştirmesine yönelik bazı tartışmalar var kamuoyunda. Bizim kentin ortak takımı olma yönünde girişimlerimiz var. Son 2-3 aydır gerekli toplantıları yaptık, düşünceleri aldık. 13 Mayısta genel kurulumuz var arkadaşlar. Alınan tüm görüşler genel kurulda üyelerin düşüncelerine açılacak" dedi. Diyarbakır'da 0-24 yaş arası 450 bin gencin bulunduğunu hatırlatan Kılavuz, bu gençlerin bir çok sıkıntıları olduğunu aktardı. Kılavuz, "Kentimizde 0-24 yaş arası 450 bin genç var. Bu genç nüfusun siyasal, sosyal, ekonomik, kültürel birçok sıkıntıları var. Bizler bu sıkıntıları spor eliyle tek başına çözecek iddiasında da değiliz. Ama şunu her zaman ifade ediyorum. Başarılı toplumların tarihine baktığımız zaman, o toplumların sanata ve spora olan yatkınlıkları başarılarını direk etkiliyor. Neden bir 5 ya da 10 yıl sonra dünyanın yeni Messi’leri Velat’lar, Agit’ler, Hebun’lar, Şilan’lar olmasın. Bizler açısından bu kent her alanda şampiyonluğu hak ediyor dedik” diye konuştu. Spor anlamında bölgede ve kentte profesyonel takımlar açısından sıkıntıların olduğunu dile getiren Kılavuz, “Bu yıl şampiyonluk hedefini koymuştuk. Bu şampiyonluk süreci zorlu geçti. Gerçekten zorlu bir maratondu şampiyonluk. Bu şampiyonlukta emeği geçen tüm sporcu kardeşlerimi kutluyorum huzurlarınızda. Bir diğer sözümüzde tesisti. Spora dair sürdürülebilir politikaların olmazsa olmazı tesistir. Tesisimizde 2013 Eylül ayı itibarı ile kentimize kazandırılmış olacak” ifadelerini kullandı.

YENİ İSİM DİYAR AMED Mİ?

Öte yandan gecede çalınan bir müziğin isim değiştirecek olan takımın marşı olarak bestelendiğinin belirtilmesi üzerine kulübün yeni ismi hakkında tartışma yarattı. Diyar Amed sözleri ile düzenlenen bestenin kulübün marşı olabileceğinin belirtilmesi üzerine Spor taban Birlikleri kulübün yeni adının 'Diyar Amed Spor' olabileceğini düşündüklerini belirttiler. Gecenin gündem maddesi haline gelen bu isim hakkında taraftarların ne diyeceği ise merak konusu.

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2013, 11:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
MURAT
MURAT - 11 yıl Önce

yazıktır ayıpğtır kendin tek takımı kalma isteğiniz düşünceniz fırsat bu fırsat diyip dilediğinizi yapıyorsunuz. isim belirlenmiş.renk ayarlanmış şarkısı hazır.birde demokratik ortamda tartışacağız dersiniz..diyar amed size hayırlı olsun

SIRADAKİ HABER