ÇİFT DİLLİ ANLATIMLA MAÇ YAYINI FARKI

Cumartesi günü İstanbul’da oynanacak olan Sarıyer-Amedspor karşılaşması,Türkçe ve Kürtçe anlatımla olmak üzere TRT Kürdi tarafından canlı yayınlanacak. Yayın için TRT Kürdi’ye teşekkür eden iki kulübün başkanları da centilmenlik mesajları verdi.

ÇİFT DİLLİ ANLATIMLA MAÇ YAYINI FARKI
 2.Lig,3.Lig ve BAL maçlarını canlı yayınlayarak bu alandaki önemli bir yayın açığını kapatan TRT Kürdi,2018-2019 sezonunda da yayınlarına devam ediyor. Şu ana kadar 3.Lig’de Batman Petrolspor-Karbel Karaköprü Belediyespor ve Kırşehir Belediyespor-Adıyaman 1954Spor maçlarını yayınlayan TRT Kürdi,bu hafta sonu ise 2.Lig Beyaz Grup’taki Sarıyer-Amedspor karşılaşmasını Türkçe/Kürtçe çift dilli anlatım seçeneği ile ekrana getirecek. Yusuf Ziya Öniş Stadı’nda Cumartesi günü oynanacak karşılaşma saat 15.30’da başlayacak.

Kulüplerden Teşekkür Ve Dostluk Mesajı

Yayın için TRT Kürdi’ye teşekkür eden Sarıyer Kulübü Başkanı Saffet Akkoyun,Diyarbakır kenti ile geçmişe dayanan dostlukları olduğuna dikkat çekerek centilmenlik mesajı verdi. Akkoyun,”Bizler siyaset yapmıyoruz,spor kulübüyüz. Diyarbakırspor’la çok eskiye dayanan dostluğumuz var. Dolayısıyla Diyarbakır kenti bizim dostumuz ve kardeşimizdir. 3-5 kendini bilmezin yaptığı camialara mal edilemez. Maçın canlı yayınlanacak olmasını memnuniyetle karşılıyoruz.Bu yüzden hiçbir talepte bulunmadan izin verdik” dedi.

Amedspor Kulübü Başkanı Nurullah Edemen de maçın dostça ve centilmence geçmesini temenni ederek,”TRT Kürdi’nin maçı canlı yayınlamasını önemli ve değerli buluyoruz.İnşallah maç centilmence geçer.Tüm arzumuz ve beklentimiz bu yöndedir” ifadelerini kullandı.

 

 

HABERYİRMİBİR ÖZEL HABERİDİR

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2018, 16:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER