Çınar Kaymakamlığından Köylerde Spor Seferberliği

Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde İlçe  Gençlik Hizmetleri Ve  Spor Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen " Köyler Sporla Buluşuyor"  projesiyle köylerde oluşturulan takımlara spor malzemesi yardımı yapıldı. 

Çınar Kaymakamlığından Köylerde Spor Seferberliği

Spor İmkanı Olmayan Köy Kalmayacak
Kaymakamlığın desteğiyle şu ana kadar 42 köy ve okul olmak üzere yüzlerce gence spor malzemesi yapılırken 12 köye de futbol sahası kale direkleri verildi. 
Son olarakta Pembeviran Kılçkaya, Harabe köylerine futbol sahası kale direğinin yanısıra Bira Mehmetağa ve Pembeviran köylerinde oluşturulan 3  takıma forma, şort, top yardımında bulunuldu.

Yardımlar Yüzleri Güldürdü
 Köy muhtarları ve gençler malzeme yardımından dolayı İlçe Kaymakamı Selami Kaya'yavteşekkür ederken, gençlerin spor malzemelerinden dolayı mutlulukları gözden kaçmadı. 
Kaymakam Selami Kaya, ellerinden geldiğince gençlere sportif anlamda destek olmaya çalıştıklarını belirterek,"Ziyaret ettiğimiz köylerde gençlerden bu anlamda talepler geliyor.Biz de imkanlar dahilinde süratle bu talepleri yerine getiriyoruz" dedi.

"Gençlere Kendilerini Ispatlama İmkanı Veriyoruz"
Gençlerin spora teşvik edilmesi gerektiğini de söyleyen Kaymakam Kaya," İllçemiz çok geniş bir coğrafyaya sahip ve genç bir nüfus potansiyeli var,.Eğitim, sosyal ve Sportif etkinlikler anlamında her zaman yanlarında olacağız. Çok yetenekli çocuklarımız var.Bu yolla belki de bir çoğu kendini ispatlayacak ve imkan bulmuş olacaklar "dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER