Diyarbakır'ın Bilardo Tutkusu

Diyarbakır'da yapılan 2021 yılının son turnuvasına rekor katılım sağlandı. 180 sporcunun yarıştığı şampiyonanın finaline bilardoseverlerin gösterdiği yoğun ilgi futbol maçlarını aratmadı. Centilmence geçen şampiyonanın sonunda da yine güzel görüntüler ve mesajlar vardı. Şimdi hedef, dünya çapındaki yıldızları Diyarbakır'a getirmek.

Diyarbakır'ın Bilardo Tutkusu

Diyarbakır'da düzenlenen Bilardo Master Cup İl Birinciliği müsabakalarına 180 sporcu katıldı.
Renkli görüntülerin yaşandığı şampiyonanın Türkiye ortalamasının üzerinden bir katılımla gerçekleştiğini belirten Bilardo Federasyonu Diyarbakır İl Temsilcisi Murat Macit, uluslararası düzeydeki önemli sporcuların katılacağı bir turnuvayı Diyarbakır'da yapmayı planladıklarını söyledi.

Salonda Yer Kalmadı
Diyarbakır'da düzenlenen bilardo il şampiyonası bilardo tutkunlarını bir araya getirerek yoğun ilgi gördü.
Arena Bilardo Salonu'nda gerçekleşen ve 14 gün süren müsabakalara 180 sporcu katıldı.
235 müsabakanın oynadığı şampiyonada 12 hakem görev yaptı.
Final müsabakası nefesleri kesti. Bilardoseverlerin büyük ilgisi altında oynanan final karşılaşmasında önceki şampiyon Murat Macit'i mağlup eden Baran Suna şampiyon oldu.

TRT Kurdi'ye Teşekkür Plaketi

Turnuva sonunda Murat Macit ikinciliği kazanırken, Önder Özçelik ve Ufuk Eser ise üçüncülüğü paylaştı.
Bilardo Federasyonu Diyarbakır İl Temsilciliği, organizasyona olan desteklerinden dolayı TRT Kurdi Dema Futbole programı, Diyarbakır Gençlik Hizmetleri Ve Spor İl Müdürlüğü, Diyarbakır Ticaret Ve Sanayi Odası ile bazı kurum ve kuruluşlara plaket takdim etti.

Dünyaca Yıldızlar İçin Çalışma

Katılım sağlayan sporcu, hakem ve bilardo tutkunlarına teşekkür eden Bilardo Federasyonu Diyarbakır İl Temsilcisi Murat Macit, Türkiye'de en fazla katılım gösterilen bilardo organizasyonlarından birini gerçekleştirmenin heyecanını ve mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti.
Önümüzdeki dönemde aralarında dünyaca ünlü oyuncuların da bulunduğu önemli bilardo yıldızlarının katılacağı dev bir şampiyonayı Diyarbakır'da yapmak istediklerini açıklayan Macit , bunun için Diyarbakır Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Kaya'dan sponsorluk ve organizasyonun malı giderlerini karşılama sözü aldıklarını ifade etti.

HABERYİRMİBİR ÖZEL HABERİDİR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER