Diyarbakır'ın Gururu Balkan Şampiyonu Milli Atlete Vali Desteği

Ağustos ayında Sivas’ta gerçekleştirilen Balkan Atletizm  Şampiyonası’nda milli takım formasıyla şampiyon olarak Türkiye’ye altın madalya kazandıran Diyarbakır Spor Lisesi öğrencisi Mazlum Tunçer’i makamında ağırlayan Vali Ali İhsan Su, Diyarbakır’ın gururu olan milli sporcuyu tebrik etti ve bundan sonra daha büyük başarılar elde etmesi için her türlü desteği vereceklerini dile getirdi.

Diyarbakır'ın Gururu Balkan Şampiyonu Milli Atlete Vali Desteği

Balkan Şampiyonası’nda 15 ülkeden gelen sporcuları geride bırakarak şampiyon olan Diyarbakır Spor Lisesi öğrencisi Mazlum Tunçer’in başarısı ses getirmeye devam ediyor.

U-18 kategorisinde 1500 metrede yarışan ve tarihi başarıya imza atan milli atlet, Vali Ali İhsan Su tarafından kabul edildi.  Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, Gençlik Ve Spor İl Müdürü Nüammer Uslu, Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüsamettin Atlı,Diyarbakır Spor Lisesi Müdürü Çerkez Selimoğlu’nun da hazır bulunduğu ziyarette Vali Ali İhsan Su, elde ettiği büyük başarıdan dolayı Mazlum Tunçer’i tebrik ederek devletin tüm imkanlarıyla başarılı sporcuların yanında olduğunu dile getirdi. 

Dünya İkincisi Olan Halterci Erdoğan’ın Başarısı

Eğitim ve spor hayatını birlikte yürüttüğünü ifade eden milli atlet Mazlum Tunçer de hedefinin daha çok çalışarak büyük başarılara imza atmak olduğunu dile getirdi.

Vali Ali İhsan Su, Dünya Görme Engelliler Halter Şampiyonası’nda  67,5 kiloda  Dünya 2.si olan Diyarbakırlı milli sporcu Mehmet Emin Erdoğan'ı da makamında kabul ederek tebrik etti.

Vali Su, ziyaret sonrasında milli sporcular Mazlum Tunçer ve Mehmet Emin Erdoğan’a çeşitli hediyeler takdim etti.

HABERYİRMİBİR ÖZEL HABERİDİR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER