DİYARBAKIR’DA ATICILIK İÇİN TESİS YAPILACAK…

Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Asbaşkanı Akgün: "Diyarbakır'a büyük bir tesis yapılması için girişimlerde bulunduk" 

DİYARBAKIR’DA ATICILIK İÇİN TESİS YAPILACAK…
 Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Asbaşkanı Kadri Akgün, Diyarbakır'a büyük bir tesis yapılması için girişimlerde bulunduklarını söyledi.Akgün, federasyon olarak geçen yıl Diyarbakır başta olmak üzere Çankırı, Gaziantep, Erzincan ve Ankara'da 10 kulvarlı elektronik havalı silahlar atış poligonları yaptıklarını belirtti.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Spor Genel Müdürlüğünün tesisler için büyük destek verdiğini kaydeden Akgün, bu yıl içinde altyapısı olan 10 ile daha poligon yapılacağını bildirdi.Diyarbakır'a çok önemli bir tesisin yapılması için girişimlere başladıklarını ifade eden Akgün, şöyle konuştu:"Diyarbakır'a büyük bir tesis yapılması için girişimlerde bulunduk. Diyarbakır'ın hem bizim hem de federasyon için büyük önemi var. Bu önemi her yerde dile getiriyoruz. İki katlı bir tesis planlıyoruz. Birinci katına ateşli silahlar poligonu ikinci katına ise havalı silahlar poligonu yapılmasını istiyoruz. Bu konuda Diyarbakır Valiliğine ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne talepte bulunduk. Eğer iki katlı bu tesisi Diyarbakır'a kazandırabilirsek, atıcılıkta bu kentin çehresi değişecek, ulusal ve uluslararası müsabakalara ev sahipliği yapabileceğiz."

Federasyonun ve Diyarbakır atıcılığının en büyük hedefinin 22-28 Şubat'ta Macaristan'ın Györ kentinde yapılacak Havalı Silahlar Avrupa Şampiyonası olduğunu aktaran Akgün, "Şampiyonayı özel kılan, Diyarbakırlı milli ve rekortmen sporcu Ömer Akgün'ün 2016 için olimpiyat kotasını almasıdır. Bu müsabaka Ömer için son şans niteliği taşıyor. Eğer burada istenilen derece gelirse, Ömer Diyarbakır'ı olimpiyatlarda temsil edecek ilk atıcı olacaktır. Bu müsabakanın hazırlık çalışmaları da Diyarbakır'da devam ediyor" ifadelerini kullandı.Akgün, federasyon olarak bundan sonraki hedeflerinin, Türkiye'nin uluslararası başarılarını yükseltmek olduğunu sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2016, 20:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER