DİYARBAKIR’DAKİ SPOR TESİSLERİNE 10 MİLYON 500 BİN LİRA DESTEK

Spor Toto Teşkilat Başkanlığı, Diyarbakır'daki spor tesislerinin bakım ve onarımı için 10 milyon 500 bin lira destek gönderdiği bildirildi.

DİYARBAKIR’DAKİ SPOR TESİSLERİNE 10 MİLYON 500 BİN LİRA DESTEK
 Spor Toto Teşkilat Başkanlığı, Diyarbakır'daki spor tesislerinin bakım ve onarımı için 10 milyon 500 bin lira destek gönderdiği bildirildi.Spor Toto Teşkilat Başkanlığı'nca sağlanan destek doğrultusunda aralarında 10-15 yıldır bakımsız kalan tesislerin onarımının da yapılacağı açıklandı. Spor tesislerinde bakım onarım yapılacak.

 Diyarbakır Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mehmet  Demir’den  edinilen bilgiye göre. Terör olaylarının olayların yoğun olduğu dönemlerde dahi Kulp ve Lice ilçelerindeki spor tesislerin ihalelerini tamamladıklarını dile getiren Demir, Ergani ve Çermik ilçelerindeki spor tesislerinin tamamlanarak hizmete girdiğini belirtti.

Diğer tesislerin de bakım onarım ve yapım işleriyle ilgili keşif ve ihale çalışmalarının sürdüğüne işaret eden Demir, bu aşamaların ardından tüm tesislerin bakım, onarım ve yapım işleriyle ilgili çalışmaların tamamlanacağını  belirtti. En kısa zamanda bu tesislerimizle ilgili çalışmaları bitirmiş olacağız. Diyarbakırımızın önümüzdeki yıllarda spor alanında iyi bir yere geleceğine inanıyorum. Destek sayesinde 17 tesisimizin bakım, onarım ve yapım alanında eksikliklerini gideriyoruz. Bazı tesislerimizin 10-15 yıldır bakımı yapılmamış. Gerçekten de sıkıntılı bir durum bu ama inşallah bize gelen ödenekle bu sıkıntıyı da gidermiş olacağız.

Seyrantepe Spor Tesisimizi kampüs haline getireceğiz . Tesislerimizin önce etrafını duvarla çevirerek çevresine de kamera sistemi kuracağız. Gelen sporcularımız burada rahat bir şekilde çalışmalarını sürdürebilecek.Diyarbakır'da sporun gelişmesi için çalışmaların süreceğini i belirten Demir, amaçlarının spor alanında kentin gelişmesini sağlamak olduğunu söyledi.

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2015, 19:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER