Diyarbakırspor'a Yakışan Kongre

Diyarbakırsporun yeni başkan ve yönetiminin belli olduğu kongre pandemi tedbirleri altında şenlik havasında geçti.

Diyarbakırspor'a Yakışan Kongre


Bölgesel Amatör Futbol Ligi’nde mücadele edecek olan Diyarbakırspor’un yeni yönetim kurulu belli oldu. Pandemi nedeniyle Seyrantepe Spor Tesislerinde gerçekleşen olağanüstü kongrede tek liste ile yapılan seçimde kulüp başkanlığına iş insanı Hacı İhsan Aydın seçildi.
Başkan Aydın, Türk sporunun önemli markalarından olan 52 yıllık maziye sahip Diyarbakırspor’un hak etmediği bir yerde olduğuna dikkat çekerek tarihi çınarı ayağa kaldırmak için bu mücadelenin içine girdiklerini söyledi.
Hedeflerinin hem sportif başarı hem de tesisleşme ve kurumsal yapı oluşturmak olduğunu dile getiren Başkan Aydın, kendisinden önceki başkan Ekrem Karakoç ve yönetimi ile kulübün yeniden canlanmasında emeği bulunan Güneydoğu Spor Yazarları Derneği’ne teşekkür etti. 
SANATÇI BEDRİ AYSELİ YÖNETİMDE
Aydın,”Tarihî bir kongre oldu.Maskelerle ve açık alanda kongre yaptık.
Ekrem başkan ve Güneydoğu Spor Yazarları Derneğine teşekkür ediyorum.Bu takımı küllerinden doğurdular.
Kulübü borçlandırmayacağız.
Eski hatalar olmayacak.Maddi ve manevi olarak her türlü katkıyı sunacağız.
Diyarbakırspor’a gönül veren ve en altta kadar da düşse hiçbir zaman terk etmeyen taraftarlarımızın duaları ve desteğiyle her yıl lig çıkarak inşallah önce 3.Lige ardında da üst liglere çıkacağız. Bizden önce bu kulübe hizmet eden herkese teşekkür ederek tüm kentin ve Diyarbakırspor sevenlerinin desteğini bekliyoruz. Hep birlikte koca çınarı yeniden büyütelim” dedi.
Hacı İhsan Aydın başkanlığındaki yönetimde Siyabend Aydın,Şehmus Akyıl,Bedri Ayseli,Nafiz Bedirhanoğlu,Fatih  Hillez,Ensari Aydın,Hanifi Zazaoğlu,Muammer Bayır,Mehmet Karakaş,Muhteşem Erdem,Ümit Sönmez,Şiyar Aydın yer aldı.

"Yeni Yönetime Destek Verelim"

Tüfad Başkanı Abdülsamet Karakaş'ın divan kurulu başkanlığı yaptığı kongrede faaliyet raporunu görevi bırakan eski başkan Ekrem Karakoç okudu.
Karakoç,bu işi bayrak yarışı olarak gördüklerini ifade ederek gönül rahatlığı ile görev yaptıklarını ifade etti.
Kapanma aşamasına gelen ve mahkeme kapılarına düşen kulübü Güneydoğu Spor Yazarları Derneğinin desteği ve çabalarıyla ayağa kaldırdıklarını belirten Karakoç,yeni yönetime başarılar dileyerek herkesi yeni yönetime destek vermeye çağırdı.

Kulübün Geleceği İçin 3 Önemli Karar

Kongrede Güneydoğu Spor Yazarları Derneği  kulübün geleceğini ilgilendiren 3 önemli konuda önerge verdi.
Delege kayıtları kongrenin onayı olmadan yapılamayacak.
Spor adamlarından oluşan istişare kurulu,yönetimlerin faaliyetlerini denetleyecek ve kulübü sahiplenmeye dönük çalışmalar yapacak.
Kulübün ismi  değişirilemeyecek.
Her yönetim kendi dönemindeki borçlardan sorumlu olacak.
Güneydoğu Spor Yazarları Derneği Başkanı Mehmet Yılmaz Bay,Diyarbakırsporun yeniden ayağa kaldırılmasında pay sahihi olan Ekrem Karakoç'a teşekkür ederek yeni yönetime başarılar diledi.
Bay,kulübün sahibin halk olduğunu ifade ederek geçmişte yaşanan hatalara düşülmemesi için tüm iş ve işlemlerin dikkatli atılması gerektiğini dile getirdi.

HABERYİRMİBİR ÖZEL HABERİDİR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER