Diyarbakırspor A.Ş. Yeni Sezon Hazırlıklarına Başladı

Diyarbakırspor A.Ş, sezonu Kocaeli’nin Kartepe bölgesindeki kamp yerinde açtı. Teknik Direktör Fethi Çokkeser,”Burayı 3.Lig takımı olarak görmeyin. Bu taraftar Türkiye’de bir çok takıma nasip olmaz” dedi.

Diyarbakırspor A.Ş. Yeni Sezon Hazırlıklarına Başladı
ÇOKKESER’DEN FUTBOLCULARA :’BURAYI 3.LİG TAKIMI OLARAK GÖRMEYİN’
Diyarbakırspor A.Ş, sezonu Kocaeli’nin Kartepe bölgesindeki kamp yerinde açtı. Teknik Direktör Fethi Çokkeser,”Burayı 3.Lig takımı olarak görmeyin. Bu taraftar Türkiye’de bir çok takıma nasip olmaz” dedi.

TEKNİK HEYETTEN TANIŞMA TOPLANTISI

6-7 Eylül 2014 tarihinde başlayacak yeni sezon için hedefini ligi şampiyon tamamlayıp 2.Lig’e doğrudan çıkmak olarak belirleyen Diyarbakırspor A.Ş, yeni sezon hazırlıklarına Kocaeli Kartepe’de başladı. Teknik Direktör Fethi Çokkeser ile yardımcı antrenörler Çağlar Özyurt,Ramazan Boşnak ve Tacettin Verep, ilk iş olarak futbolcularla toplantı yaptı. Green Park Otel’de kamp yapan takımımızın tanışma toplantısında konuşan Teknik Direktörümüz Fethi Çokkeser, kulübün hedeflerini açıkladı ve futbolculara önerilerde bulundu.

‘BURAYI 3.LİG TAKIMI OLARAK GÖRMEYİN’

Zorlu bir maratona hazırlanacaklarını belirten Çokkeser,”Hepiniz önemli oyuncularsınız. Kalitenizi bilerek sizleri transfer ettik. Geçen sezon şampiyonluğu son anda kaçıran,bu sezon şampiyonluktan başka sonuç düşünmeyen ve rakiplerinin aksine transfere erken başlayarak kadrosunu oluşturan bir kulübe geldiniz. Kimseden maddi destek almadan tek başına kulübün tüm maddi yükünü omuzlayan bir başkanın her türlü fedakarlık yaptığı bir kulübe geldiniz. Başkanımız transferde parasal fedakarlığın yanında büyük bir mesai ve emek harcadı. Türkiye’de bir çok takıma nasip olmayan taraftar topluluğunu arkasına alan bir takımın oyuncuları olacaksınız. Burayı asla 3.Lig takımı olarak görmeyin.“ dedi.

‘BU TARAFTAR KİMSEDE YOK’

“Efsane Diyarbakırspor’u küllerinden doğuran ve onun misyonunu devam ettiren,iç sahada 10 bin taraftar ortalamasıyla oynayan,her deplasmanda taraftarı olan Diyarbakırspor A.Ş’nin oyuncusu olma ayrıcalığına sahip olacaksınız. “ diyen Çokkeser, futbolculardan takım ruhuna dikkat etmelerini istedi. Çokkeser,”Bu kadar fedakarlık yapan başkanın,yönetimin ve sizi bağrınıza basmayı özlemle bekleyen taraftarın beklentileri var. Önümüzdeki 2 aylık süreci en iyi şekilde değerlendirerek lige hazır olmalıyız. Bugünden itibaren şampiyonluk hedefine kilitlenerek çalışacağız. Ne yapmanız gerektiğini zaten biliyorsunuz. Benim sizden tek isteğim arkadaşlığın ve başarıya olan inancın en üst seviyede olduğu, tek vücüt halinde hareket eden takım olmanızdır.” şeklinde konuştu.

FUTBOLCULARDAN BAŞARI SÖZÜ

Futbolcular da bu kadar önemli yatırım yapan ve geleceğe dair büyük hedefleri olan bir kulübe geldikleri için çok mutlu olduklarını belirterek, muhteşem taraftara layık olmak adına çok çalışacaklarını ifade ettiler. Futbolcular,daha önce mazisini bildikleri Diyarbakırspor’u şampiyon yapma sözü verdi.

TAKIM İLK İDMANINA ÇIKTI

Daha sonra sezonun ilk idmana çıkan Yeşil-Kırmızılı takım kros çalışması yaptı. İki etap halinde kamp yapacak olan takım, ilk etap kampı 27 Temmuz’da sona erecek. Bayram nedeniyle futbolculara verilecek izinlerin ardında Diyarbakırspor A.Ş, 1 Ağustos’ta yeniden Kartepe’de toplanacak. İkinci etap kampı 16 Ağustos’ta tamamlanacak ve takım lig hazırlıkları için Diyarbakır’a dönecek. Diyarbakır temsilcisi, 1 ay devam edecek kampta en az 10 özel maç yapmayı amaçlıyor. Kampta yurt içi ve yurt dışından gelecek bazı oyuncuların da deneneceği açıklandı. 

HABERYİRMİBİR ÖZEL HABERİDİR

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2014, 21:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER