Diyarbakırsporda Karakoç'tan Veda Açıklaması

Diyarbakırspor kulüp başkanı Ekrem Karakoç görevi bıraktığını açıkladı. Yeni başkan İhsan Aydın olacak.

Diyarbakırsporda Karakoç'tan Veda Açıklaması


Diyarbakırspor’da kulüp başkanı değişiyor. Geçen sezon takımı Diyarbakır Süper Amatör Liginden Bölgesel Amatör Ligine taşıyan Ekrem Karakoç, kulübün ve yeni oluşumun önünü açmak için bırakma kararı aldığını açıkladı. Kulübün yeni başkanı iş insanı İhsan Aydın olacak. Aydın’ın birkaç gün içinde teknik heyet ve futbolcularla  yemekli  toplantıda bir araya gelerek açıklamalarda bulunacağı kaydedildi.
Zor bir dönemde Diyarbakırspor’da göreve geldiklerini belirten Ekrem Karakoç,”Çocukluğumuzun aşkı, tribünlerinden geldiğimiz bölgemizin spordaki en önemli markası ve milyonların gönlünde taht kurması nedeniyle Türk futbolunun 5.büyüğü olarak gördüğümüz Diyarbakırspor’un içine düştüğü duruma gönlümüz razı olmadığı için bu zorlu süreçte elimizi taşın altına koyma gereği hissettik. “Her sene bir lig,hedef Süper Lig” parolasıyla başladığımız bu meşaketli mücadelede hamd olsun Bölgesel Amatör Futbol Ligine yükselmeyi başararak bu yolda önemli bir aşamaya geçtik. Gelinen noktada kulübün hem maddi hem manevi olarak yükü arttı. Bu bir bayrak yarışıdır. Sayın İhsan Aydın başkanlığında oluşan oluşumun önünü açmak amacıyla büyük bir onur ve gururla yürütmüş olduğumuz bu ulvi görevi bırakma kararı aldık. Maddi ve manevi anlamda gerekli feragatı yaparak bunu gerçekleştiriyoruz. Gönül rahatlığı ve vicdanen rahat bir şekilde görevimizi tamamladık. Diyarbakırspor hiç birimizin tekelinde değildir,Türk sporuna adını altın harflerle yazdırmış olan 52 yıllık efsanenin sahibi Diyarbakır halkıdır. Biz bir kıvılcım yaktık, kapanma noktasına gelen ve mahkeme kapılarına kadar düşen Diyarbakırspor’u yeniden ayağa kaldırarak yıllar sonra halkımızın umudu haline getirdik. Gerek şehrimizde gerekse dünyanın her yerindeki  Diyarbakırspor sevdalıları nezninde yeniden büyük bir heyecan oluşmuş durumda.” dedi.
“Bundan Sonra Gelen Yönetimler Kulübü Borçlandırmamalı”
“ Bir yıl dışarıdan ve bir yıl da başkan olarak görev yaptığımız Diyarbakırspor’u kendi dönemimizde borçlandırmadık. Bundan sonra gelecek yönetimlerin de bu şekilde hareket etmelerini istiyoruz.” Bundan sonra kulüpte yeni bir sayfanın açılması gerektiğini anlattı. Karakoç,”  Maddi ve manevi olarak önemli fedakarlık ve feragatta bulunmuş olduğumuz Diyarbakırspor’un geleceği için bizden sonra gelecek yönetimlere önemli bir çağrımız var. Her yönetim kendi dönemindeki  harcamalardan, gelir ve giderlerden sorumlu olarak nasıl devralmış ise kendisinden sonraki yönetime de öyle bıraksın. Bu formül özelde Diyarbakırspor’un, genelde ise borç batağına saplanan ülkemizdeki kulüplerin önünü açacaktır. Gerekirse bu koşulu  yasal teminat altına alalım.Ayrıca görevini tamamlayan başkan ve yöneticiler bir daha statların yolunu unutuyor, yöneticilik yaptıkları kulüpleri kaderine terk ediyor. Bize göre bu anlayış doğru değildir. Görevini tamamlayan yöneticiler, bundan sonra da kulübün sıkı bir taraftarı olarak yola devam etmeli ve gelen yönetimleri denetleyerek sorgulayabilmelidir. Diyarbakırspor geçmişte bu talihsizliği çok yaşadı. Biz bu yanlışa düşmeyeceğiz. Bundan sonra da sıkı bir şekilde Diyarbakırspor’un destekçisi, yönetime geleceklerin destekçisi olup doğruları alkışlayacak,yanlışları da dile getirmekten çekinmeyeceğiz.” diye konuştu.

“Yeni Oluşumun Destekçisi Olacağız”
Kendi yönetimi döneminde kulübe destek veren herkese teşekkür eden Karakoç, yeni oluşuma da başarılar diledi.
Karakoç,”Yola birlikte çıkarak bu onurlu mücadeleyi başarılı şekilde gerçekleştirmiş olduğumuz teknik heyetimiz, futbolcularımız,her zaman yanımızda olan Güneydoğu Spor Yazarları Derneğine, taraftarlarımıza,basın mensuplarına ve gönlü bizimle olan herkese teşekkür ediyorum.
Diyarbakırspor’un dibe vurduğu bir dönemde kendisine uzatılan her el ve destek çabası değerlidir. İnanıyorum ki Diyarbakırspor yükseldikçe marka değeri yükselecek ve destek verenlerin sayısı artacaktır. Ekonomik anlamda lig çıktıkça yük büyüdü. Bu anlamda Diyarbakırsporu şampiyon yapacak bir kadro ve finansman sözü veren Sayın ihsan Aydın ve ekibine başarılar diliyorum.
Yola çıkarken ifade ettiğimiz gibi Diyarbakırspor’un yeri buralar değil, her sene lig çıkarak kısa zamanda hak ettiği yere gelmesini dileyerek tüm Diyarbakırspor sevdalılarına en içten duygularla  selam ve saygılarımı iletiyorum.” İfadelerini kullandı.

HABERYİRMİBİR ÖZEL HABERİDİR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER