Diyarbekirspor'dan Giden Gidene

Takımdan ayrılan futbolcu sayısı 15'i buldu.Devre arası kampı iptal edildi.

Diyarbekirspor'dan Giden Gidene

Diyarbekirspor, tarihinin en büyük krizi ile karşı karşıya. Şampiyonluk parolasıyla başladığı sezonun ilk yarısında bu hedefin gerisinde kalan takımın devre arasında takviye yapması beklenirken,tam tersi bir tablo ortaya çıktı. Antalya’da yapılması planlanan devre arası kampı iptal edilirken, bir çok futbolcu çeşitli nedenlerle takımdan ayrıldı. 12 Ocak’ta başlayacak ikinci yarı öncesinde kriz tablosu yaşanıyor.

Takımdan Ayrılan Ayrılana
Takımın as futbolcularından Vedat Budak,Reşo Akın,Fikret Topaloğlu ve Emre Kara, 2.Lig ekibi Tuzlaspor’a transfer oldu. Ali Han Tunçer, Kocaelispor’a sezon sonuna kadar kiralık olarak anlaştı,Emre Hasan Balcı ve Fuat Gölbaşı sözleşmelerini feshettti. Uğur Ayhan ve Güney Tutcuoğlu ikinci yarı hazırlıklarına dahil olmadı. Bazı futbolcuların da ayrılma kararı aldığı ve başka kulüplerle anlaşma aşamasına geldiği ifade ediliyor.
Diyarbakır’da başlayan ikinci yarı hazırlıkları genç futbolcuların ağırlıkta olduğu olduğu kadro ile devam ederken,önümüzdeki günlerde nasıl gelişmeler olacağı bilinmiyor. Takımı zor bir süreç bekliyor.

HABERYİRMİBİR ÖZEL HABERİDİR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER