Diyarbekirspor İçin Ceza Alarmı

Halide Edip Adıvarspor maçında taraftarların neden olduğu kötü ve çirkin tezahüratlardan dolayı  para cezası alan Diyarbekirspor,bu alanda 4.kez ceza aldığı için bundan sonraki ilk eylemde seyircisiz oynama cezasına çarptırılacak.

Diyarbekirspor İçin Ceza Alarmı

 

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Halide Edip Adıvarspor maçında yaşanan olaylardan dolayı Diyarbekirspor’a çeşitli oranlarda para cezaları verdi.

PFDK’nın açıklamasında,”DİYARBEKİR SPOR A.Ş.'nin, 26.01.2020 tarihinde oynanan Diyarbekirspor A.Ş.-Halide Edip Adıvarspor TFF 3. Lig 3. Grup müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 3.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına,aynı müsabakada Diyarbekir Spor A.Ş.'nin, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 4. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 6.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verilmiştir.” denildi.

Bundan Sonraki Ceza ;Seyircisiz Oynama

Taraftarların neden olduğu kötü ve çirkin tezahüratlardan dolayı  para cezası alan Diyarbekirspor,bu alanda 4.kez ceza aldığı için bundan sonraki ilk eylemde seyircisiz oynama cezasına çarptırılacak.

Bu arada PFDK, aynı maçtaki sportmenliğe aykırı davranışlarından dolayı Diyarbekirspor antrenörü Oktay Kahraman’a da 1 maç men cezası ve 1500 TL para cezası verdi.

HABERYİRMİBİR ÖZEL HABERİDİR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER