DİYARBEKİRSPOR’DAN İSTANBUL BAŞVURUSU

TFF 2.Lig ekibi Diyarbekirspor, Diyarbakır’da konaklayacağı tesisle ilgili sorun henüz çözüme kavuşmadığı için lig maçlarını İstanbul’da oynamak için federasyona resmi başvuruda bulundu. Kamp çalışmalarının ardında kente dönmeyerek İstanbul’da kalan Yeşil-Kırmızılı takım, TFF’nin kararını bekliyor. Tesis sorununun çözümü için ise bakanlar ve vali ile yapılan görüşmelerin sonucu ortaya çıkan kararlar bekleniyor.

DİYARBEKİRSPOR’DAN İSTANBUL BAŞVURUSU

TFF 2.Lig ekibi Diyarbekirspor, Diyarbakır’da konaklayacağı tesisle ilgili sorun henüz çözüme kavuşmadığı için lig maçlarını İstanbul’da oynamak için federasyona resmi başvuruda bulundu.

Kamp çalışmalarının ardında kente dönmeyerek İstanbul’da kalan Yeşil-Kırmızılı takım, TFF’nin kararını bekliyor.

Tesis sorununun çözümü için ise bakanlar ve vali ile yapılan görüşmelerin sonucu ortaya çıkan kararlar bekleniyor.

Diyarbakır spor tarihinde bir ilk yaşanıyor. İlk kez bir takım, ismini taşıdığı kentte kalacak yeri olmadığı için maçlarını başka şehirde oynamaya hazırlanıyor. 2.Lig Kırmızı Grup’ta yer alan Diyarbekirspor, konaklama yapacağı tesisle ilgili aylardır devam eden sorun aşılamadığı için bu sorun çözülene kadar maçlarını İstanbul’da oynamak için Türkiye Futbol Federasyonu’na resmi başvuru yaptı. TFF’nin onay vermesi halinde 28 Ağustos Pazar günü oynanacak Diyarbekirspor-Uşakspor karşılaşması Sancaktepe 15 Temmuz Stadı’nda yapılacak. Maçın başlama saati de TFFF’nin kararına göre netleştirilecek.

Görüşmelerin Sonucu Bekleniyor

Diyarbekirspor heyeti, geçen hafta İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Gençlik Ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile görüşerek sorunun çözümü için destek istemiş, sorunun çözümü için harekete geçen iki bakan da ilgili kurumlara talimat vererek çözüm üretilmesini istemişti.

Diyarbekirspor Başkanı Turan İlgin, Tuzlaspor Başkanı Recep Doğrul, Diyarbekirspor Asbaşkanı Murat Güven ve iş insanı Hamdullah Güleken’den oluşan heyet, dün de Diyarbakır’da Vali Ali İhsan Su ile görüştü. Görüşmelerin sonucuna göre tesis sorununun çözümü için kısa ve uzun vadeli çözümler üretilmesi bekleniyor.

Diyarbekirspor cephesi, kentte kalacak yerle ilgili sorun çözülünceye dek takımın İstanbul’da çalışacağını ve maçları da yine İstanbul’da oynayacağını dile açıkladı.

HABERYİRMİBİR ÖZEL HABERİDİR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER