Diyarbekirspor,TFF'yi Bekliyor

Kovid-19 nedeniyle 15 Mart'ta ertelenen liglerin yeniden ertelenmesi üzerine takıma izin veren Diyarbekirspor,TFF'den lig tarihi ile ilgili gelecek resmi yazı ve planlamayı bekliyor. Takımın şehir dışında kamp yapması da gündemde.

Diyarbekirspor,TFF'yi Bekliyor

3.Lig 3.Grup ekibi Diyarbekirspor, Yeni Tip Koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında ertelenen ve 18 Temmuz’da kaldığı yerden devam etmesi beklenen ligle ilgili hazırlık programı için Futbol Federasyonu’nun ay sonunda vereceği kesin kararı bekliyor. Yeşil-Kırmızılı kulüp,federasyondan gelecek resmi yazıya göre  çalışma programını ve takvimini belirleyecek.

Futbol Federasyonu’nun daha önce ligin Haziran ayının ikinci haftasında başlayacağını ilan etmesi üzerine Kovid-19 salgını ile ilgili tüm önlemleri alıp Diyarbakır’da idmanlara başladıklarını belirten Kulüp Başkan Vekili ve Basın Sözcüsü Veysi Avşar, yeniden erteleme kararı çıkması üzerine yeniden takıma izin verdiklerini söyledi.

“TFF Kararına Göre Takvim Belirleyeceğiz”

Avşar,”Futbol Federasyonu 3.Lig için yeni tarih olarak 18 Temmuz’u açıkladı. Bu ayın sonunda tarihle ilgili Futbol Federasyonu’ndan kesin kararı bekleyip oradan gelecek resmi yazıya göre yeni bir takvim belirleyeceğiz. Daha önce de defalarca ifade ettiğimiz gibi kulüpleri mağdur etmemek üzere Futbol Federasyonu ve devletimizin vereceği her türlü karara saygılıyız. Bizim için sağlık her şeyden önce gelir,futbol bu aşamada ikinci planda olur. Futbol Federasyonu tarihi resmileştirip bize bildirdikten sonra hazırlıklara başlayacağız. Önümüzde 18 Temmuz için iki aya yakın zaman var. Bu süreyi iyi değerlendirip lige hazır halde girmek istiyoruz. Bu sezona ait maçlardan kısa bir süre sonra yeni sezon başlayacak gibi görünüyor. Yeni sezonla ilgili planlama için de yine federasyondan resmi karar bekliyoruz” diye konuştu.

HABERYİRMİBİR ÖZEL HABERİDİR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER