"Efsane Geri Dönüyor"

Son günlerde Diyarbakır'ın işlek noktalarına asılan bu pankartlar görenlerin büyük dikkatini çekerken,Diyarbakırspor'la ilgili derin bir heyecan yaşanıyor.

"Efsane Geri Dönüyor"

44 sezon boyunca 14 sezonu Süper Lig olmak üzere Türkiye profesyonel liglerinde mücadele eden,Doğu ve Güneydoğu’dan Süper Lig’e yükselen ilk takım olan Diyarbakırspor, başarılarla dolu mazisinde 2 kez Türkiye Kupasında yarı final oynadı ve 1978-79 sezonunu da Süper Lig’de 5’inci olarak tamamladı. Ancak 2012-2013 sezonunda yaşadığı idari ve mali sorunların etkisiyle tarihinde ilk kez profesyonel liglere veda etti. 2.Amatör Ligine kadar gerileyen Yeşil-Kırmızılı kulüp, son iki sezonda üst üste iki lig çıkarak Diyarbakır Süper Amatör Ligine kadar yükseldi. Bu sezonun ilk yarısını bu ligde lider tamamlayan Diyarbakırspor,yıllar sonra yakaladığı olumlu hava ile sporda büyük gerileme yaşayan kentin ve bölgenin umudu olmayı başardı.

Yarım  asırlık çınar Diyarbakırspor, maçlarını yoğun taraftar desteği ile oynuyor.

Takıma olan özlem ve ilgi kentin sokaklarına da yansıyor. Kentin işlek noktalarına asılan “Efsane Diyarbakırspor dönüyor” pankartları ilgi çekiyor.

HABERYİRMİBİR ÖZEL HABERİDİR

YORUM EKLE
YORUMLAR
Burkay silvan
Burkay silvan - 4 yıl Önce

SILVAN bu sene kesim şampiyon !

SIRADAKİ HABER