Eğil'e Dev Spor tesisi

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu’nun girişimleri ve Diyarbakırlı Eski içişleri Bakanı Abdulkadir Aksu’nun destekleriyle Spor Bakanlığı tarafından Eğil ilçesinin girişinde spor kompleksinin müjdesi geldi.

Eğil'e Dev Spor tesisi


Diyarbakır’ın Eğil ilçesinde yapılacak olan yeni stadyum için Spor Toto Genel Müdürlüğünden 3.5 Milyon lira bütçe onaylandı. Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu’nun girişimleri ve Diyarbakırlı Eski içişleri Bakanı Abdulkadir Aksu’nun destekleriyle Spor Bakanlığı tarafından Eğil ilçesinin girişinde spor kompleksinin müjdesi geldi. 
Eğil Kaymakamı İdris Aslan tarafından yer tahsisi ve bürolratik işlemler yapıldıktan sonra Spor Bakanlığına girişimlerde bulunuldu. Tesislerin bütçesiyle ilgili Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu ve İçişleri eski Bakanı Abdulkadir Aksu tarafından yapılan görüşmeler neticesinde Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafıdan 3.5 Milyon Tl. Bütçe verildi. 

Projenin maliyetinin yarısını Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi karşılayacak.

Eğilspor ve Eğil’li gençlerden Emeği geçenlere teşekkür. 

1. Amatörde mücadele edecek olan Eğilspor ve Eğil’li sporseverler tarafından sevinçle karşılanan tesis müjdesi kosa bir süre içinde ihalesi yapılarak hayata geçirilecek. Bu tesisisin ilçe kazandırılmasıyla ilgili İl Valisi Münir Karaloğlu’na İlçe Kaymakamı İdris Aslan’a, Spor Toto teşkilat Başkanı Bünyamin Bozgeyik’e ve Ödeneğin çıkması için ilçe adına gerekli girişimleri destekleyen Diyarbakır’lı Eski İçişleri Bakanı Abdulkadir Aksu’ya teşekkür ettiler.

Eğil’e yapılacak olan tesiste ışıklandırma ve tribünde yapılacak.

HABERYİRMİBİR ÖZEL HABERİDİR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER