Eğilsporda Hedef Profesyonel Lig

İlk yılında şampiyon olan Eğilspor'da hedef 3 yıl içinde profesyonel liglere yükselmek.

Eğilsporda Hedef Profesyonel Lig


İş insanlarından oluşan yönetimi ile çıktığı yolda geçen sezon Diyarbakır 2.Amatör Liginden şampiyon olarak 1.Amatör Ligine yükselen Eğilspor, 3 yıl içerisinde profesyonel liglere çıkmayı hedefliyor. Kulüp Başkanı Zeynel Yüce,”Sportif olarak hedefimiz 3 yılda profesyonel liglere çıkmak. Bunun yanı sıra tesis kazandıracağız inşallah ilçemize” dedi.

İlk Yılında Şampiyonluk Yaşadı
Diyarbakır’ın Eğil ilçesinde bugünlerde derin bir spor heyecanı yaşanıyor. Geçen sezon iş insanı Zeynel Yüce başkanlığında kurulan Eğilspor, ilk yılında şampiyonluk yaşayarak 2.Amatör Liginden 1.Amatör Ligine yükseldi. İş insanlarından oluşan yönetimin hedefi 3 yıl içerisinde üst üste şampiyonluklar yaşayarak ilk kez profesyonel lige yükselmek.
Kulüp Başkanı Yüce , kaliteli transferler yaparak iyi bir kadro kuracaklarını ve amaçlarının peygamberler şehri Eğil’in turizmde olduğu gibi sporda da parlayan yıldız haline getirmek olduğunu kaydetti.
“Yönetimimizde Güçlü Ve Deneyimli İsimler Var”
Başkan Yüce,”Güçlü bir yönetime sahibiz. Yönetimimizde Beşiktaş’ın eski yöneticilerinden Murat Aksu,Diyarbakırspor’un profesyonel liglerde uzun yıllar futbol şube sorumluluğunu yapan Salih Akçadağ gibi tecrübeli yöneticiler var. Bu yola çıkış nedenimiz memleketimize karşı vefa borcumuzu ödemek. 3 yıllık hedef belirledik ve profesyonel lige yükselmek istiyoruz. Her yıl bir lig çıkmak üzere aşama aşama ilerleyeceğiz. Sportif başarının yanı sıra ilçemize tesis kazandırmaya da çalışıyoruz. İyi bir alt yapı inşa edeceğiz.” dedi.

HABERYİRMİBİR ÖZEL HABERİDİR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER