Golf Sporu Diyarbakır'da

Türkiye'de son dönemlerde hızla popüller hale gelen golf sporu artık Diyarbakır'da da faal olacak. Federasyon il temsilcisi ise tanıdık bir isim.

Golf Sporu Diyarbakır'da

Son dönemlerin gelişen spor branşlarından olan golf, Diyarbakır’a geliyor. Çalışmalarına başlanan bu sporun Diyarbakır’daki federasyon temsilciliğini ise 21 tekvando antrenörlüğü ve federasyon temsilciliği görevinde bulunmuş olan Fatih Hillez yapacak.

Diyarbakır’da faaliyet gösteren spor branşları kervanına golf da eklendi. Elit kesimlerin oynadığı spor olarak bilinen ve son dönemlerde Türkiye’de her kesimin ilgisini çekmeye başlayan golf sporunun Diyarbakır’daki çalışmalarına başlanırken, bu amaçla Diyarbakır Golf Kulübü kuruldu.

Diyarbakır tarihinde dünya şampiyonluğu kazandıran ilk antrenör olan ve uzun yıllar tekvandoda hem milli takım antrenörlüğü hem federasyon temsilciliği yapmış olan Fatih Hillez, Golf Federasyonu Diyarbakır İl Temsilcisi oldu.

Öncelikle Diyarbakır’ı golf ile tanıştırıp daha sonra kenti bu anlamda iyi bir seviyeye getirmek istediklerini anlatan Hillez,”Diyarbakır olarak biz de golfta varız dedik, çalışmalara başladık. Alt yapı çalışmalarını güçlendirip kentimizi en iyi seviyeye getirmek için çaba göstereceğiz. İlk etapta sentetik sahalarda bu işi yapacağız. Nihai hedefimiz şehrimize profesyonel golf sahalarının kazandırılmasını sağlamak ve buradan elit sporcular yetiştirmektir. Diyarbakır, bu sporu çok sevecek” dedi.

HABERYİRMİBİR ÖZEL HABERİDİR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER