Hakem İki Puanı Aldı.Götürdü

3.Lig 3.Grup’ta yer alan Diyarbekirspor, deplasmanda 1-1 berabere kaldığı Altındağ Belediyespor maçının hakemlerine tepki gösterdi. Basın Sözcüsü Avşar,"Avucumuzun içindeki iki puanı aldı. Emeklerimize yazık" dedi.

Hakem İki Puanı Aldı.Götürdü

3.Lig 3.Grup’ta yer alan Diyarbekirspor, deplasmanda 1-1 berabere kaldığı Altındağ Belediyespor maçının hakemlerine tepki gösterdi.

Kulüp Başkan Vekili ve Basın Sözcüsü Veysi Avşar, maçta net bir penaltılarının verilmediğini ve yedikleri golden önce de oyuncularına yapılan faülün verilmediğini dile getirerek Play-Off yarışında iki puanlarının gasp edildiğini söyledi. Avşar,”1-0 önde olduğumuz bölümde oyuncumuz Uğur’a yapılan net penaltı verilmedi. Hakem çok yakın olmasına rağmen oyuncumuza atılan kasti tekmeyi es geçti. Hem kırmızı kart hem penaltı olması gerekiyordu. Son dakikada yediğimiz golden önce oyuncumuz Güney’e yine rakip takım oyuncusu tarafından yapılan net bir dirsek var ama hakem bunu da vermedi. Hakkımız olan iki puan gasp edildi. Play-Off yarışında çok aleni bir şekilde mağdur edildik. TRT Kurdi’de canlı yayınlanan bu maçta maruz kaldığımız haksızlığa  milyonlar şahit oldu. TFF ve MHK’den bu kritik süreçte dikkatli olmalarını istiyoruz. Bir puanın bile sıralama değiştirdiği bu yarışta emeklerimize yazık edildi. Bundan sonra bu hataları yaşamak istemiyoruz” dedi.

Kötü Tezahüratlara İmalı Tepki

Avşar, Altındağ Belediyesporlu taraftarların kötü tezahüratlarına da tepki gösterdi. Avşar,”Biz de en az onlar kadar,hatta onlardan daha fazla bu ülkeyi seviyoruz. Bu çirkin sloganları atanlar bir hafta önce sahamızda oynadığımız Nazilli Belediyespor maçının görüntülerini izleyip tribünlerimizdeki şanlı Türk bayrağını ve oyuncularımızın anlamlı davranışlarını izlesinler. Belki o zaman utanırlar. Bir grubun gerçekleştirdiği bu çirkinliği kınıyoruz. Şehir olarak kulüp olarak bunları hak etmiyoruz. Birlik ve beraberliğe fazlasıyla ihtiyaç duyduğumuz bu zor dönemde ülkemiz de bunu hak etmiyor. Herkes bu konuda duyarlı ve sorumlu davranmak zorunda. Biz ülkemizi seviyoruz ve spordaki mücadelemizi de bu doğrultuda yapıyoruz” dedi.

HABERYİRMİBİR ÖZEL HABERİDİR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER