Hoca mısın,Provokatör musun?

Bucaspor 1928’un teknik direktörü Uğur Balcıoğlu’nun Artvin Hopaspor’la oynadıkları maçın ardında sarf ettiği “PKK’dan ve Diyarbakır’dan kaç para aldınız?” sözlerini içeren video sosyal medyada büyük tepkilere neden oldu. İzmir ekibinin yönetimi ve Balcıoğlu , Diyarbakır halkından özür dilerken,Artvin Hopaspor yönetimi konuyu yargıya taşıyacağını açıkladı. Diyarbakırlı taraftarların yanı sıra Türkiye’nin her yerinden yüzlerce sporsever Diyarbakır’ı terör örgütü ile özdeşleştirip Artvin Hopaspor’u zan altında bıraktığı gerekçesiyle Balcıoğlu’na sert tepki gösterdi.

Hoca mısın,Provokatör musun?

Haddi Aşan Sözlere Tepki Büyük Oldu

Bucaspor 1928 teknik direktörü Uğur Balcıoğlu’nun Diyarbakır’ı terör örgütü ile özdeşleştiren ve Artvin Hopaspor’u da zan altında bırakan sözleri Diyarbakır ve Artvin’de infiala neden olup Türkiye’nin her yerinden tepkilere neden oldu.

0-0         sona eren Artvin Hopaspor-Bucaspor 1928 maçından sonra liderliği Diyarbekirspor’a kaptıran İzmir ekibinde sosyal medyada yayılan video sonrasında tepkiler çığ gibi büyüdü. Balcıoğlu’nun sözlerine Diyarbakır ve Artvin’in yanı sıra Türkiye’nin her yerinde tepkiler geldi.

Teknik adamlar ,eski futbolcular ve spor yazarları da Balcıoğlu’nun aziz vatanın bölünmez parçası olan Diyarbakır’ı terör örgütü ile bağdaştıran sözlerinin kabul edilemez olduğunu vurgulayarak basit bir özür ile bu işin kapatılmayarak gerekli cezaların adli makamlar ve Futbol Federasyonu tarafından verilmesi gerektiğini kaydetti.

Bucaspor Açıklama Yaptı,Balcıoğlu Özür Diledi  Ama Tepkiler Dinmedi

Tepkiler üzerine açıklama yapan Bucaspor 1928 yönetimi, yapılan açıklamaları tasvip etmediklerini ve büyük üzüntü duyduklarını dile getirerek Balcıoğlu hakkında disiplin soruşturması başlatıldığını açıkladı. Açıklama yapan Balcıoğlu ise bir anlık öfke ile söylediği sözlerle maksadını aştığını ifade ederek Diyarbakır camiasından özür diledi. Balcıoğlu,bundan dolayı çok üzgün olduğunu kaydetti.

Bucaspor’un ve Balcıoğlu’nun  açıklamasını yeterli bulmayan Diyarbekirspor ve Artvin Hopaspor yönetimleri,Balcıoğlu’nun iki şehri ve camiayı tahrik ederek toplumu kin ve nefrete sürükleyen sözlerinin cezasız kalmaması gerektiğini kaydetti.

Hopaspor :”Bu İşin Peşini Bırakmayacağız”

Artvin Hopaspor yönetimi yaptığı açıklama ile videodaki sözlere tepkisini dile getirdi. Açıklamada,” Bucaspor 1928 teknik direktörü Uğur Balcıoğlu maç oynanırken sürekli kulübemizde bulunan teknik heyetimize bilinçli olarak ithamlarda bulunmuş olup ortamı gereksiz bir şekilde germeye ve kışkırtıp oyundan attırmaya çalışmıştır. Ayrıca maç sonu hakemin düdük çalmasıyla soyunma odasına girme tenezzülünde bulunmayarak yöneticilerimize, futbolcularımıza ve teknik heyetimize karşı; “PKK’dan, Diyarbekir’den kaç para aldınız” diyerekten camiamıza kirli iftiralarda bulunmuştur.Takımımız aynı sahada Diyarbekirspor ile de aynı mücadeleyi etmiş ve 0-0 berabere kalmıştır.

Yaşan olayların TFF öncülüğünde ilgili Makamların incelenmesi için gerekli başvuruları yapıp takipçisi olacağız.” denildi.

HABERYİRMİBİR ÖZEL HABERİDİR

YORUM EKLE
YORUMLAR
AĞRILI
AĞRILI - 3 yıl Önce

Buna hoca demeye dilim varmıyor. Onurlu Artvin hopaspor 2 hafta önce Diyarbekirspor'la berabere kaldı. Uğur Balcıoğlu Kansız ve orospu çocuğu olduğu belli.

SIRADAKİ HABER