Küçük İlçenin Kalbi Futbolla Atıyor

Tarihinde ilk kez Diyarbakır Süper Amatör Futbol Ligi’nde mücadele etme hakkı kazanan Çüngüş Gençlikspor’da yeni sezon öncesinde hummalı bir çalışma başlatıldı. Süper Amatör Ligi’nde de başarılı olmayı hedefleyen Çüngüş temsilcisinde teknik patronluk görevine Diyarbakır DSİSpor’un eski futbolcularından ve antrenörlerinden Önder Dumlu getirilirken,Belediye Başkanı Suat Akmeşe ve Kaymakam Mahmut Dursun, kulübe maddi ve manevi destek sözü verdi.

Küçük İlçenin Kalbi Futbolla Atıyor

İlçe Sporda Yükseliyor

Nüfüs olarak Diyarbakır’ın en küçük ilçesi olan ancak tarih ve kültür olarak zengin bir geçmişe sahip olan Çüngüş’te son dönemlerde futbola yönelik ilginin artması dikkat çekiyor. Son iki sezonda iki lig çıkarak önce 2.Amatör Ligi’nden 1.Amatör Ligi’ne, daha sonra da 1.Amatör Ligi’nden Süper Amatör Ligi’ne terfi eden Çüngüş Gençlikspor’un başarıları sonrasında Çüngüş ilçesi sporda tarihinin en parlak dönemini yaşıyor.

Süper Amatör Lig’de başarılı olmak için kolları sıvayan Çüngüş’te teknik sorumluluk görevine Diyarbakır DSİSpor’un eski futbolcularından ve antrenörlerinden Önder Dumlu getirildi.

Başkan Ve Kaymakamdan Destek

Çüngüş Gençlikspor için düzenlenen toplantıya Çüngüş Belediye Başkanı Suat Akmeşe,Çüngüş Kaymakamı Mehmut Dursun,TFF Bölge Müdürü Serkan Bayhan,Futbol İl Temsilcisi Mehmet Altındağ,Çüngüş Gençlikspor yönetimi ve yeni teknik sorumlu Önder Dumlu katıldı.

Belediye Başkanı Akmeşe ve Kaymakam Dursun,kulübe maddi ve manevi olarak her türlü desteği sağlayacaklarını dile getirdiler.

HABERYİRMİBİR ÖZEL HABERİDİR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER