Ligler İçin Kritik Tarih 2 Nisan

Koronavirüs tedbirleri kapsamında üç hafta önce ara verilen Türkiye futbol liglerinin devam edip etmeyeceği tartışılıyor. Bilim Kurulu'nun 2 Nisan'da vereceği tavsiye kararı büyük önem taşıyor. Diyarbekirspor Basın Sözcüsü Avşar,"Karar ne olursa olsun biz saygı duyacağız.Çünkü hiç bir şey sağlıktan daha önemli olamaz" dedi.

Ligler İçin Kritik Tarih 2 Nisan

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve Türkiye’de de her geçen gün yayılan yeni tip koronavirüs (Kovid-19)  nedeniyle ertelenen futbol liglerinin geleceği belirsizliğini koruyor. Gözler bu hafta içinde verilmesi beklenen kararlarda.

Üç hafta önce ertelenen liglere devam edilip edilmeyeceği, devam edilecekse bunun tarihinin ne olacağı ile ilgili olarak Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu’nun 2 Nisan’da vereceği karar ve Futbol Federasyonu’nun buna göre belirleyeceği yol haritası bekleniyor.

Verilecek kararı bekleyen kulüpler, bir yandan da teknik heyet ve futbolculara izin vermiş durumda.

Amedspor ve Diyarbekirspor’da memleketlerine giden futbolcular ve teknik adamlar,büyük bir merakla çıkacak kararı bekliyor.

 ”Ne Karar Verilirse Saygı Duyacağız”

Diyarbekirspor Başkan Vekili ve Basın Sözcüsü Veysi Avşar, sağlık koşullarının her şeyden daha önemli olduğuna dikkat çekerek Bilim Kurulu ve TFF’nin vereceği her türlü karara saygı duyacaklarını kaydetti.

Avşar,”Yeni tip koronavirüs tehdidi tüm dünya ve ülkemiz için beka sorunu haline gelmiştir. İnsanlık büyük bir tehlike ile mücadele ediyor. Devletimiz ve hükümetimiz,milletimizle beraber büyük bir mücadele ortaya koymaktadır. Bu durum elbette futboldan çok daha önemlidir. Teknik heyetimize ve futbolcularımıza izin verdik. Futbol Federasyonu’nun vereceği karara göre hareket edeceğiz. Liglerin yeniden başlama tarihi belli olduktan sonra antrenmanlar için takımı kente davet edeceğiz. Federasyon ne karar verecek bilemiyoruz. Karar ne olursa olsun ülkemizin geleceği ve insanlarımızın sağlığı için saygı duyacağız.Sportif başarı ve başarısızlıkların telafisi olur fakat sağlığın telafisi olmaz” dedi.

HABERYİRMİBİR ÖZEL HABERİDİR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER