Liglerin İptali Kararı Amedsporu Sevindirdi

TFF’NİN KARARINDAN SONRA AMEDSPOR RAHAT NEFES ALDI TFF’nin 2.Lig ve 3.Lig’de pandemi nedeniyle sezonun kalan maçlarının oynanmayacağını açıklaması en çok küme düşme hattında olan ve maddi sorunlar nedeniyle zor günler geçiren kulüplere rahat nefes aldırdı. Bu kulüplerden olan Amedspor’da teknik heyet ve futbolcuların yarın kentten ayrılması bekleniyor.

Liglerin İptali Kararı Amedsporu Sevindirdi

TFF’nin 2.Lig ve 3.Lig’de pandemi nedeniyle sezonun kalan maçlarının oynanmayacağını açıklaması şampiyonluk ve Play-Off iddiası olan kulüpleri üzdü,küme düşme hattında olan ve maddi sorunlar nedeniyle zor günler geçiren kulüpleri ise sevindirdi.
2.Lig Beyaz Grup’ta küme düşme hattında yer alan Amedspor uzun süredir bu kararın çıkmasını bekliyordu. Maddi anlamda da zor günler geçiren Amedspor yönetimi bu kararla nefes aldı.
Teknik heyet ve futbolcuların bugün kentten ayrılarak memleketlerine gitmesi bekleniyor. TFF’nin küme düşmenin kaldırıldığını en geç bir hafta içinde resmi olarak duyuracağı düşünülüyor.
Uzun Aradan Sonra Kısmi Ödeme Yapıldı
Öte yandan Ağustos ayının ilk haftasında olağanüstü kongresini yapacak olan Amedspor’da uzun aradan sonra futbolcular ve personele kısmi ödeme yapıldığı kaydedildi.
Kulüp olarak zor günler geçirdiklerini belirten Başkan Metin Kılavuz,bu yükü birkaç yöneticinin sırtlamasının imkansız olduğuna dikkat çekerek herkesin kulübe sahip çıkması gerektiğini söyledi.
TFF’nin ligleri oynatmama kararından sonra Amedsporlu taraftarlar da derin bir nefes alarak sevinçlerini sosyal medyadan paylaştı.

HABERYİRMİBİR ÖZEL HABERİDİR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER