MAÇLAR DİYARBAKIR’DA, KALICI TESİS GELİYOR !

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Diyarbekirspor’un tesis sorunu nedeniyle maçlarını İstanbul’da oynama talebini geri çevirdi. Diyarbekirspor-Uşakspor karşılaşması 28 Ağustos Pazar günü saat 20.00’da Diyarbakır Stadyumu’nda oynanacak. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu ve Vali Ali İhsan Su ile yapılan görüşmelerden sonra tesis sorunu için iyi haber geldi. Kent içinde tespit edilen bir tesis kulübe geçici olarak tahsis edilecek, ardında da kulübe uzun vadeli tesis yapılarak kazandırılacak.

MAÇLAR DİYARBAKIR’DA, KALICI TESİS GELİYOR !

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Diyarbekirspor’un tesis sorunu nedeniyle maçlarını İstanbul’da oynama talebini geri çevirdi. Diyarbekirspor-Uşakspor karşılaşması 28 Ağustos Pazar günü saat 20.00’da Diyarbakır Stadyumu’nda oynanacak.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu ve Vali Ali İhsan Su ile yapılan görüşmelerden sonra tesis sorunu için iyi haber geldi. Kent içinde tespit edilen bir tesis kulübe geçici olarak tahsis edilecek, ardında da kulübe uzun vadeli tesis yapılarak kazandırılacak.

Diyarbekirspor’un, konaklayacağı tesis olmadığı için maçlarını İstanbul’da oynamak için yaptığı başvuru TFF tarafından red edildi. Bunun üzerine lig hazırlıklarını İstanbul’da sürdüren takım, program değişikliği yaparak Diyarbakır’a dönme kararı aldı. Cuma günü kentte idman yapacak olan Yeşil-Kırmızılı takım, Pazar günü ligin ilk hafta maçında saat 20.00’da Uşakspor’la karşı karşıya gelecek.

Diyarbekirspor, bundan sonraki maçlarını da Diyarbakır’da yapacak.

Bakanlar Talimat Verdi, Tesis Sorunu İçin İki Aşamalı Çözüm Geliyor

Kulübün yaşadığı tesis sorunuyla ilgili olarak da iyi haberler gelmeye başladı. Öncelikle şehir içerisinde bir kamu kurumuna ait olan tesis geçici olarak kulübe tahsis edilecek, ardında kurumların desteği ve kulübün işbirliğiyle Yeşil-Kırmızılı kulübe kalıcı tesis kazandırılacak. Tesisle ilgili projenin hazırlandığı, önümüzdeki günlerde ihaleye çıkılarak Seyrantepe Spor Kompleksi içerisindeki alanın tesis olarak inşa edileceği öğrenildi.

Diyarbekirspor heyeti ,geçen hafta İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nu ziyaret ederek tesis sorununu dile getirmiş, bakanlar da ilgili kurumlara talimat vererek sorunun çözülmesi yönünde güçlü bir irade koymuştu. Bunun üzerine önceki gün Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su ile yapılan görüşmenin ardında güzel haberler geldi.

İlgin :”Yakında Güzel Haberleri Vereceğiz”

Sorunun çözümü için İçişleri Bakanı Süleyman Soylu , Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Ali İhsan Su’nun büyük bir irade ortaya koyduğunu belirten Diyarbekirspor Başkanı Turan İlgin,”Sayın bakanlarımız büyük bir irade ortaya koyarak sorunun çözümü için gerekli talimatları verdiler. Çok yakından ilgilendiler. Sayın valimiz de gerekli çalışmaları başlattı. Bu destekler bizi mutlu etti. Maçlarımızı Diyarbakır’da yapacağız. Tesis sorunu için çok önemli aşamaya gelindi.Yakında güzel haberi kamuoyu ile paylaşacağız. Sayın bakanlarımıza, sayın valimize ve ilk günden beri yanımızda duran kent bileşenlerine çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

HABERYİRMİBİR ÖZEL HABERİDİR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER