MHK'ya Sert Tepki

Hakem hataları nedeniyle sezonun ilk yarısında canı yanan takımların başında gelen Diyarbekirspor, soruna çözüm üretmeyen Merkez Hakem Kurulu'na sert tepki göstererek Serdar Tatlı'yı isdtifaya çağırdı.

MHK'ya Sert Tepki

Diyarbekirspor yönetimi, sezonun ilk yarısında yaşanan hakem hataları nedeniyle çok ciddi puan kayıpları yaşadığına dikkat çekerek Merkez Hakem Kurulu’na çok sert tepki gösterdi, bu haksızlığın sorumlusu olarak gördüğü MHK Başkanı Serdar Tatlı’ya istifa çağrısında bulundu.

Hakemlerin art niyetli yönetimlerinden dolayı adil bir yarışma ortamı bulunmadığına dikkat çeken Kulüp Başkanı Turan İlgin, kulübün resmi sosyal medya hesabından açıklama yaparak tepkisini dile getirdi. İlgin,”Kimse bizim emeklerimizi çalamaz, Sezon başından beri hakemlerle ilgili yazdıklarımıza rağmen herhangi bir sonuca varılamadı. Ofspor maçında verilmeyen penaltımıza istinaden MHK başkanı Serdar TATLI ile telefon görüşmesi gerçekleştirdik. Görüntüleri kendisine gönderdik ve görüntüler izlendikten sonra herhangi bir geri dönüş olmadı. Çünkü açıkça haklı olduğumuz pozisyonlardı ve hangi yüzle dönüş sağlayacaktı.

Bunu burada belirtmek isteriz ki  ey Serdar TATLI hiç kimse bu şehirden  üstün değildir. Bunu özellikler belirtmek isterim ki hakemlerin kararlarına dur demeniz lazım. Çünkü Diyarbakır halkı ve taraftarlarının artık sabırları kalmadı. Bizler Kulüp olarak şimdiye kadar gelen hakemleri en iyi şekilde karşıladık ve hakemlerin art niyetini her hafta hissettik artık bizimde sabrımız kalmadı. Sayın Serdar TATLI kimse emek hırsızlığı yapmasın kim yaparsa karşısında büyük Diyarbekirspor taraftarını bulacaktır. “ dedi.

“Arnavutköy Belediyespor Maçında Hakem Faciası Yaşandı”

3-2 yenilerek liderliği kaybettikleri Arnavutköy Belediyespor maçında hakem faciası yaşandığını dile getiren Başkan İlgin,”İsyanımız sizlerin elini vicdanına koyup adaletli olmanız .O  yüzden bu MHK ve TFF’ye çağrımızdır.İster kulak verin ister vermeyin artık sabrımız kalmamıştır. En son oynadığımız Arnavutköy maçında yan hakem penaltı değil diyor orta hakem pozisyondan uzak olmasına rağmen penaltı çalıyor ve yetmezmiş gibi  50.dakikada  oyuncumuza kırmızı kart gösteriyor. Rakip takım oyuncusu,maç sonunda kırmızı kart gören oyuncumuz Ethem’in hiçbir şekilde  kendisine müdahalede bulunmadığını söylüyor. Yetmezmiş gibi  ikinci kırmızı kartı çıkarıp bir başka  oyuncumuzu oyundan atıyor.Anlayacağınız haksız yere 1 penaltı ve 2 kırmızı kart gösterip takımı resmen mağlup ediyor. Bu saatten sonra inşallah bir daha böyle hadiseler yaşanmaz. Yaşanacak olumsuz hakem davranışlarından hakeme olumsuz davranışlardan ve tepkilerden biz sorumlu değiliz Serdar Tatlı” ifadelerine yer verdi.

HABERYİRMİBİR ÖZEL HABERİDİR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER