Öncelik FIFA ve Tesis Sorunu

Diyarbakırspor’un çiçeği burnunda başkanı Şeyhmus Şenyiğit, ‘Diyarbakırspor’un kapanmasına gönlüm el vermediği için aday oldum’ dedi.

Öncelik FIFA ve Tesis Sorunu
Diyarbakırspor’un çiçeği burnunda başkanı Şeyhmus Şenyiğit, ‘Diyarbakırspor’un kapanmasına gönlüm el vermediği için aday oldum’ dedi.

Taraftarı olduğu Diyarbakırspor’a Bölgesel Amatör Lig’inde başkan olan Şeyhmus Şenyiğit, Diyarbakırspor için ellerinden geleni yapacaklarını belirterek önceliklerinin tesis ve FIFA’da ki dosyalar olduğunu belirtti.

ÖNCELİĞİMİZ TESİS VE FIFA’DAKİ DAVALAR


Yeşil – Kırmızılı kulübün genç başkanı haberyirmibir’e konuştu. Diyarbakırspor’un önündeki en büyük engelin inançsızlık olduğunu belirten Şenyiğit, Diyarbakır’da kamuoyu yaratıldığı takdirde bu sorunun aşılacağını belirtti. Şenyiğit; “ Diyarbakırspor bizim ilk göz ağrımızdır. Bugüne kadar bilet, forma, atkı alarak desteklemeye çalıştığımız kulübümüzü bugün idare etme onuruna sahip olduk. Önceliğimiz Diyarbakırsporlu futbolcuları barındıracağımız tesis sorununu ve FIFA’da ki dosyalar olacak. Kulüp avukatımız dosyayı inceleyecek. Aynı zamanda Büyükşehir Belediyesine’de başvuracağız. Neden, niçin diye soracağız. Tabir-i Caizse direneceğiz çıkmamak için. Sonra geçmiş yönetimlerden kana FIFA dosyaları için çabalayacağız. Çünkü iyi bir takım kuracağız, lige sokacağız, belki başarılı olacağız ama FIFA’da ki bir dosya yüzünden Süper Amatör’e düşebiliriz. Bu sorunun önüne geçmemiz gerekmektedir.“

KİMSEDEN PARA TALEP ETMİYORUZ

“ Yıllardır anlayamadığım bir konu var. Diyarbakırspor’da insanlar yönetici olmak için çaba harcıyor. Gelip yönetici olabiliyor. Daha sonrada verdikleri parayı faiziyle geri istiyor. İyide kimse sizi zorla yönetime getirmedi ki. Ne diye verilen parayı faiziyle istiyorsunuz? Ben ve yönetimim cebimizden para harcamaya geldik. Diyarbakırspor’un dosyasını da incelemeye başladık. Şahıs borçları bizi korkutmuyor. Çünkü çoğu şişirilmiş. Malatyaspor örneği var. Biz yönetim olarak herkesin kapısını çalacağız. Alacağımız yanıtları doğru ya da yanlış olumlu veya olumsuz basın ile paylaşacağız. Valilik, Belediye, Sivil Toplum Kuruluşları, Vekillerimiz, Bakanımız, Hakan Şükür, Federasyon, Eski başkanlarımız herkesin kapısını çalacağız. Hiç kimseden para talebimiz yok. Amacımız şehrin Diyarbakırspor’u yaşatmaya yanaşması. Bazen bir açıklamaları bile yetebilecek kişiler var. Biz bunları istiyoruz.”

BAZEN BİR MÜDÜRÜN YAPAMADIĞINI BİR ODACI YAPABİLİR.


“ Yönetimimiz tamamen kendi alanında başarılı iş adamlarından ve esnaflardan oluşuyor. Bugüne kadar Diyarbakırspor’a gelen idareciler kadar paramız olmayabilir. Tecrübemiz olmayabilir ama bir söz vardır, bazen bir müdürün yapamadığını bir odacı yapabilir diye. Biz bunu başarmak istiyoruz. Arkamızda gençlerden oluşan güzel bir taraftar topluluğu var. İnançlıyız, umutluyuz. Görüşmelere başladık. Birçok hemşerimize gideceğiz. Bugün kulübün 20-30 Milyon borcu olduğu iddia ediliyor. Bu borcu kimse ödemez. Zaten bu borcun şişirildiğini biliyoruz. Bununda savaşını vereceğiz.”

HİÇBİRŞEY DİYARBAKIRSPOR’UN YERİNİ TUTMAZ

“ Diyarbakırspor’un bizdeki yeri, önemi ve anlamı bambaşkadır. Diyarbakırspor’un yeşil – kırmızılı bayrağında onlarca insanın kanı vardır. Maçları izlemek için, deplasmana giderken ya da dönerken onlarca taraftarımız hayatını kaybetmiştir. Şehit emniyet müdürmüz Ali Gaffar Okkan’ın kanı vardır. Emeği vardır. Nejat Cemiloğlu’nun, Abdurrahman Özbek’in, Şeyhmus Akçadağ’ın emeği, alın teri vardır. Bu takımlar ile diğer takımlarımız bir olabilir mi? Tabi ki Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor’da Yeni Diyarbakırspor’da hatta varsa Ofisspor’da, Surspor’da bizim takımımızdır. Ancak bir Diyarbakırspor değildir. Diyarbakır’da % 70 oy alan Diyarbakır Büyükşehir Belediyemizin kulübünün şampiyonluk maçını gördünüz. Bin kişi yoktu. Bölgesel Amatör Lig’ine düşen Diyarbakırspor’un doğum gününü kutlamaya üstelik stadyuma değil, sokaklara gelen insan sayısı şampiyonluğa gelen taraftar sayısından fazlaydı. İşte bu yüzden Diyarbakırspor’un yeri başkadır. Bu demek değildir diğer takımları dışlıyoruz, istemiyoruz diye. Daha evvelde belirttiğim gibi hepsi bizim takımımızdır ama Diyarbakırspor demek değildir."

BU TAKIMIN KALEMİ Mİ KIRILDI?


“ Bugün gelinen nokta Diyarbakırspor’un kaleminin kırıldığını göstersede bizlerin bir başka amacıda bunu resmen öğrenmek olacak. Bizim vefa borcumuz vardı. Biz onu ödemek için çabalayacağız. Ama çabamızın sonunda emeğimizin karşılığını alamayabiliriz. Bu durumda da kulübün kapısına anahtarı vuran biz olmayacağız. Bu durumda vefa borcumuzu ödemenin rahatlığıyla anahtarları valiliğe ve belediyeye vereceğiz. Bu takımın, taraftarların, kentin vebalini kapatmak isteyenler alsın. “

Y. UMUT KARDAŞ

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2013, 17:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER