PFDK,Diyarbakır Takımlarına Acımadı

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK),Amedspor'lu Furkan Yaman'a 4 maç ve Diyarbekirspor Teknik Direktörü Selahattin Dinçel'e de 2 maç men cezası verdi. İki kulübe verilen para cezasının toplamı ise 20 bin 500 TL olarak açıklandı.

PFDK,Diyarbakır Takımlarına Acımadı

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Amedspor ve Diyarbekirspor’a ceza yağdırdı. Amedspor’lu Furkan Yaman’a 4 maç ve Diyarbekirspor teknik direktörü Selahattin Dinçel’e de 2 maç men cezası uygulandı. İki kulübe ayrıca toplam 20 bin 500 TL para cezası verildi.

PFDK,Hacettepespor maçında taraftarların neden olduğu saha olaylarından dolayı Amedspor’u 12 bin TL para cezasına çarptırdı.

Kurul, aynı maçta kırmızı kart gören Amedspor’lu futbolcu Furkan Yaman’a rakip takım sporcusuna yönelik şiddetli hareketi nedeniyle 4 resmi müsabakadan men ve 4 bin TL para cezası verdi.

Diyarbekirspor’a Ve Teknik Direktör Dinçel’e Ceza

PFDK, Diyarbekirspor’a da ceza yağdırdı. Halide Edip Adıvarspor karşılaşmasında taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle Yeşil-Kırmızılı kulübe 3 bin TL para cezası uygulandı.

Aynı müsabakada Diyarbekirspor teknik sorumlusu Selahaddin Dinçel'in, rakip kulüp başkanına yönelik hakareti nedeniyle 2 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 1500 TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.

HABERYİRMİBİR ÖZEL HABERİDİR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER